Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Větrné Velikonoce v Moravskoslezském kraji. Hasiči zatím vyjeli k dvacítce událostí, nejčastěji k vyvráceným a polámaným stromům

Silný vítr během velikonočního pondělí zaměstnal hasiče v celém regionu. Podle zastupujícího mluvčího HZS MSK Lukáše Poppa hasiči vyjeli ke 23 událostem. Všechny se obešly bez větších škod.

Největší počet - devět - hasiči zaznamenali na Ostravsku, pět výjezdů na Opavsku, čtyři na Karvinsku. Hasiči na Novojičínsku vyjeli ke třem událostem a jejich kolegové ve Frýdku-Místku a na Bruntálsku jen k jednomu zásahu.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Převážně se jednalo o odstraňování vyvrácených a polámaných větví a stromů, celkem 18 událostí."

Výstraha před silným větrem platí do pondělní 22. hodiny, poté meteorologové varují až do ranních hodin před sněhem a námrazou.

Předpověď počasí v Moravskoslezském kraji podle Českého hydrometeorologického ústavu: Výrazná studená fronta přejde naše území k jihovýchodu a kolem rozsáhlé tlakové níže nad Skandinávií k nám bude od severozápadu proudit studený vzduch. Počasí dnes večer a v noci (18-07): Zataženo, od severozápadu déšť přecházející ve sněžení. Ve druhé polovině noci od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší teploty 0 až -3 °C, v horských údolích až -5 °C. Zpočátku čerstvý jihozápadní vítr 5 až 10 m/s s nárazy 15 až 20 m/s se změní na severozápadní až severní a postupně zeslábne.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy