Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zachránili při požáru bytu v Krnově sedm lidí, dva skončili v nemocnici

  • Krnov,

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu večer u požáru bytu v krnovské části Pod Cvilínem. Plameny zachvátily byt v 5. patře, z domu vyběhlo 24 lidí a 7 museli evakuovat hasiči. Dva zranění skončili v nemocnici. Škoda je přes milion korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

O požáru byli hasiči informováni patnáct minut po půl sedmé večer. Na sídliště SPC do krnovské části Pod Cvilínem byly vyslány čtyři jednotky hasičů. Profesionálové z Krnova, podniková jednotka Krnovských opraven a strojíren a dvě dobrovolné jednotky z Krnova a Města Albrechtic.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Plameny zasáhly byt v 5. patře bytového domu. Objekt ještě před příjezdem hasičů opustilo čtyřiadvacet osob, sedm jich hasiči zachránili pomocí výškové techniky a vyváděcích masek."

Dva lidé, kteří se nadýchali kouře, byli převezeni do nemocnice.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Požár dostali hasiči pod kontrolu přibližně za půl hodiny po příjezdu na k události, po likvidaci jednotky provedly odvětrání domu přetlakovou ventilací a kontrolu jednotlivých bytů."
Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Při požáru došlo k devastaci převážné části bytu a zakouření společných prostor chodby domu a sousedních bytů a poškození bytu pod zasaženým bytem." 

Od nedělních ranních hodin pracovali na místě kriminalisté.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Probíhá ohledání místa požáru za přítomnosti kriminalistů a hasičů. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti."

Škoda byla odhadnuta na přibližně jeden milion korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy