Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otužilec se šel vykoupat v Ostravici a začal se topit. Příbuzní ho chtěli zachránit, ale dopadlo to tragicky

Náročný, vyčerpávající a bohužel velmi smutný zásah. Desítky členů integrovaného záchranného systému společně s vojáky předvedli maximální nasazení v boji o každou minutu. Bohužel i třetího tonoucího už našli bez známek života. Záchranáři ještě během pátku potvrdili, že zemřeli oba mladíci vytažení z vody. Po třetím se pátralo ještě v sobotu. Nejstarší z nich se chtěl v pátek odpoledne vykoupat v řece Ostravici a začal se topit. Další dva za ním rychle skočili a chtěli ho zachránit. Vzápětí oba bohužel vzala voda.

VIDEO: HZS MSK

Parta příbuzných byla na výšlapu, vraceli se z Lysé hory a odpoledne se zastavili u jezu v části Kamenec. Čtyřiadvacetiletý mladík se chtěl jít coby otužilec do vody vykoupat. Jenže se začal topit. Dva jeho o tři roky mladší příbuzní ho chtěli zachránit a skočili rychle za ním. Bohužel i je vzala voda.

Záchranné složky byly zalarmovány dolem půl páté odpoledne. Do akce okamžitě vyrazili policisté, záchranáři, hasiči, vojáci i dva vrtulníky.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jednadvacetiletý muž byl z vody vytažen kamarády na ostrůvek uprostřed řeky a byla u něj zahájena laická resuscitace. Zasahující lékař ZZS u něj však zjistil jisté známky smrti a konstatoval jeho úmrtí."
Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Druhého čtyřiadvacetiletého tonoucího se podařilo z řeky vytáhnout policistům kousek pod místem události. Ihned zahájili resuscitaci, následně byl muž předán do péče zdravotníkům, ale při převozu do nemocnice došlo k jeho úmrtí."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na břehu řeky a následně v sanitním vozidle probíhala jeho resuscitace. Přes veškeré úsilí posádek ZZS byla snaha o záchranu marná a i tohoto pacienta musela lékařka záchranné služby prohlásit za zemřelého."
Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté prověřují všechny okolnosti této tragické události. Na místě zasahovali také krizoví interventi, kteří poskytovali pomoc svědkům a pozůstalým. Příčinu úmrtí určí nařízené soudní pitvy."

Po třetím z mladíků pokračovala dál pátrací akce.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Velitel zásahu požádal Povodí Odry o dočasné snížení průtoku vody v řece. Hasiči zahájili průzkum jezů na člunech uvázaných na traverz lanovou technikou, zároveň prozkoumávali oba břehy řeky a to jak ve spolupráci s policisty, tak i s vojáky, kteří v současné době posilují policejní hlídky. Ze vzduchu se do pátrání po pohřešovaných zapojily i vrtulníky Letecké záchranné služby a Policie ČR - druhý jmenovaný s termovizní kamerou."

Nalézt třetího pohřešovaného se v průběhu pátečního zásahu nepodařilo a to ani přes nasazení policejních potápěčů. Pátrací akce byla ukončena ve 22 hodin a začala opět v sobotu od brzkých ranních hodin, jakmile se rozednilo.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Do pátrací akce jsou nasazeny desítky policistů a policejní potápěči. V řece je snížen průtok, policisté prochází oba břehy řeky a pátrání probíhá také ve vodě, kde jsou policejní potápěči."

Jednadvacetiletého mladíka nakonec našli kolem půl jedenácté dopoledne, zřejmě zaklíněného pod druhým splavem.

Podle místních by se možná dalo tragédii zabránit, kdyby byl u splavu záchranný kruh s lanem. Jenže dlouhodobě mají na místě problém, že pokaždé, když ho tam umístí, tak ho někdo ukradne.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyJiří Vejmelka - LESK - pracoviště Raškovice, KONTAKTNÍ OSOBA Koželuhová Jana, tel.: 558 621 614, 731 622 479, e-mail: lesk@vejmelka.cz
Raškovice
od 97 Kč/hod.

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 200 Kč/měsíc

Detail