Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragédie ve Frýdlantu nad Ostravicí, tři mladí lidé se topili v řece Ostravici

V pátek odpoledne otřásla Frýdlantem nad Ostravicí obrovská tragédie. Ve splavu řeky Ostravice se začali topit tři lidé. Dva vytáhli, jeden bohužel zemřel a druhého museli prohlásit za mrtvého v sanitce. Třetího během odpoledne stále hledali. Pátrací akce musela být po 22. hodině ukončena a pokračovala v sobotu, mladíka nakonec z vody vytáhli mrtvého.

Záchranáři, hasiči, policisté i vrtulník museli v pátek odpoledne do akce ve Frýdlantu nad Ostravicí. Několik mladíků tam skončilo v řece Ostravici u splavu v části Kamenec. Dva z nich vytáhli a nejstarší bohužel nepřežil ani po rozsáhlé resuscitaci. Druhého se podařilo oživit a v kritickém stavu byl přepraven do nemocnice. V sanitce ale bohužel zemřel. Po třetím stále záchranáři intenzivně pátrali.

svědek: "Byli jsme tam mezi prvními a volali na záchranku, ať si pohnou, protože nám bylo řečeno, že tam jsou už 10 minut."
svědkyně: "Šla jsem zrovna kolem, roli sehrál alkohol. Je mi moc líto rodičů, soucítím s nimi."

Na sociálních sítích se okamžitě začaly objevovat informace, že se měl s mladíky převrhnout raft. Tato informace byla ale později vyvrácena. Další zdroje uvádějí, že mělo jít o partu mladých lidí, kteří pouze popíjeli u splavu.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Momentálně nemáme více informací, pátrací akce po třetí osobě, která měla být také ve vodě, stále pokračuje. Žádáme případné svědky události, aby nás kontaktovali na lince 158."

Jako první se měl do vody dostat čtyřiadvacetiletý mladík a následně další dva o tři roky mladší. Jednoho z mladší dvojice vytáhli z vody ještě před příjezdem záchranářů, i přes dlouhotrvající resuscitaci se ho už ale nepodařilo oživit. Staršího vytáhli z vody opodál, ale ten bohužel zemřel v sanitce. Třetího stále hledají.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Měli jsme nasazeny jednotky na místě události u horního jezu a prohledávali jsme další tři jezy po proudu ve směru na Frýdek-Místek. Prováděli jsme pátrání po osobách na člunech za pomoci lanové techniky přes jezy."

Záchranáři se o události dozvěděli kolem půl páté odpoledne. Přivoláni byli policejní potápěči i policejní vrtulník s termovizí. Při pátrání pomáhají také desítky policistů, hasičů, záchranáři a dokonce i vojáci. Pátrací akce musela být po 22. hodině ukončena a pokračovat bude od sobotního rána. Nakonec mladíka našli druhý den dopoledne bez známek života.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy