Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie zatím neúspěšně pátrá po nezletilém chlapci, v listopadu loňského roku odešel z dětského domova

Policisté pátrají po nezletilém Filipu Mikušovi, který už v listopadu loňského roku odešel z Dětského domova v Melči na Opavsku. O pomoc žádají také veřejnost. Nezletilý má trvalé bydliště v Ostravě-Hrabůvce, ale má být umístěn v Dětském domově.

Nezletilý Filip Mikuš je narozen 6. června 2007, trvalé bydliště má v Ostravě-Hrabůvce, na ulici Horní 791/3. Má být umístěn v Dětském domově v obci Melč na Opavsku. 

Popis osoby: věk odpovídající 13 let, hubené postavy, výška 168 cm, hnědé krátké vlasy popis oblečení: v době odchodu oblečen do černé prošívané zimní bundy, bílé mikiny, černých kalhot a na nohou měl černé sportovní boty.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Pohřešovaný odešel z Dětského domova v Melči již začátkem listopadu loňského roku, a to na povolenou vycházku. Zpět se již nevrátil a do Dětského domova v Melči je umístěn na základě rozhodnutí Okresního soudu v Ostravě s nařízenou ústavní výchovou. Mezi hlavní důvody jeho útěku je s největší pravděpodobností nespokojenost s umístěním a snaha navštívit rodinné příbuzné. V jeho případě se jedná o jeho krátké opakované útěky."

Policisté několikrát prověřovali místo jeho trvalého bydliště, pátrají i po jeho matce. Veškeré pokusy vypátrat pohřešovaného jsou ale dosud neúspěšné. 

René Černohorský, mluvčí PČR: "Jakékoli poznatky k pohřešované nezletilé osobě či k jeho matce a k dalším rodinným příslušníkům kdykoli prosím telefonicky sdělte, byť i anonymně, na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 případně na policejní telefonické číslo Obvodního oddělení ve Vítkově 974 737 711. Za účinnou spolupráci policisté děkují."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy