Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Místo k setkávání i sportu. Prostor za kinem Luna v Zábřehu prochází revitalizací

Za kinem Luna vzniká atraktivní místo nejen pro setkávání přátel a různých generací, ale také pro různorodé sportovní i rekreační aktivity. Jde o jednu z etap revitalizace Ostravy-Zábřehu, na kterou naváže mimo jiné revitalizace prostoru kolem kostela svatého Ducha.

V Ostravě-Jihu pokračuje nejen revitalizace Hrabůvky, ale také Zábřehu. Aktuálně se pracuje na projektu Zeleň za Lunou, na který radnice získala dotaci z programu Regenerace sídlišť, o kterou požádala Státní fond podpory investic.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Já jsem rád, že jsme byli znovu úspěšní v žádosti o dotaci na program Regenerace sídlišť, kdy jsme dostali takřka 6 milionů korun na již běžící akci Zeleň za Lunou."

V části prostoru už jsou hotovy chodníky ze zámkové dlažby a nainstalován je také mobiliář. Rýsuje se také inline dráha, která povede po celém obvodu.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Součástí tohoto prostoru bude i jeden z vítězných projektů participativního rozpočtu roku 2018, který právě byl odložen kvůli revitalizaci tohoto prostoru. Jedná se o parkourové hřiště.”

V parkové zóně se počítá s pinpongovými stoly, odpočinkovými místy, hrací plochou pro děti i loučkou pro psy. A také s novým veřejným osvětlením a sadovými úpravami. Práce běží podle harmonogramu a skončit by měly už v červnu.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Zeleň za Lunou je opravdu pouze jedna z těchto etap s tím, že v tento moment vlastně v místě probíhá dokončení křižovatky Výškovická Čujkovova a my v tento moment plánujeme i revitalizaci prostoru před kostelem sv. Ducha.”

Připravuje se také revitalizace Pískových dolů a Výškovic.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy