Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj chystá stavbu tělocvičny u Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových na Jihu Ostravy

MS kraj chce zlepšit podmínky pro mladé, talentované sportovce. Chystá proto výstavbu zbrusu nové tělocvičny u sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě-Zábřehu. Jde o jediné sportovní gymnázium v kraji, jehož je zřizovatelem.

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových v Ostravě-Jihu se dočká zbrusu nové tělocvičny. Ještě letos ji chce začít stavět MS kraj. Momentálně je zpracovaná projektová dokumentace.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MS kraje: “Pokud se územní řízení nezkomplikuje, tak v letošním roce by mohlo být stavební povolení, no a chtěli bychom to v tomto volebním období určitě postavit.”
Tomáš Pracný, ředitel, Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava: "Zabezpečujeme sportovní přípravu našich žáků v osmi sportovních specializacích, kde v některých ty podmínky pro přípravu jsou skutečně vynikající, excelentní, jako jsou podmínky třeba pro naše atlety, nebo v letním období pro cyklisty.”

Na gymnáziu naopak chybí zázemí pro míčové sporty jako je basketbal a volejbal. Zejména volejbalisté potřebují tělocvičnu s vysokým stropem.

Mladí sportovci momentálně trénují v tělocvičně na Plzeňské ulici, která je od gymnázia daleko, případně v malé tělocvičně ve svém areálu, jejíž parametry jsou nevyhovující.

Tomáš Pracný, ředitel, Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových Ostrava: “Samozřejmě ta nová tělocvična bude sloužit v těch hlavních tréninkových časech našim žákům, ale v těch odpoledních hodinách samozřejmě vyjdeme vstříc místním klubům.”

Nová tělocvična bude sloužit i pro moderní gymnastiku a pro cyklisty tady budou nainstalovány speciální cyklistické trenažéry. Chybět v ní nebude ani zrcadlový sál.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy