Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž z Novojičínska kradl v práci peníze a platil s nimi dluhy

Policie na Novojičínsku odhalila muže, který pracoval pro finanční instituci a kradl v ní peníze. Celkem si přišel na 117 tisíc korun a u výpovědi uvedl, že s kradenými penězi platil své dluhy. Teď mu hrozí až pětileté vězení.

Krást se rozhodně nevyplácí. Dříve nebo později na zloděje, který krade například v bance, policie přijde. To se stalo i na Novojičínsku, kdy policisté odhalili 30letého muže, který kradl v práci.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Je mu kladeno za vinu, že v březnu a červenci roku 2020 měl na dvou pobočkách finanční instituce v okrese Nový Jičín, kde by zaměstnán, využít krátkodobé pracovní zaneprázdněnosti pracovnic přepážek a odcizit přichystanou hotovost k výplatě klientům a to v celkové výši 117 tisíc korun."

Pod tíhou předložených důkazů se nakonec u výslechu policistům přiznal. Důvodem jeho jednání byly osobní dluhy. Kradenými penězi je chtěl zaplatit.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Policejní komisař oddělení hospodářské kriminality Nový Jičín zahájil v těchto dnech trestní stíhání 30letého muže z přečinů krádeže."

Nyní mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy