Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Profesionální hasiči z Opavska cvičili na divoké vodě

Profesionální hasiči z Opavska mají za sebou trénink na tekoucí a divoké vodě. Výcvik byl zaměřen na ovládání plavidla pádlováním a také na plaveckou průpravu.

Výcvik hasičů probíhal na Slalomovém kanálu Kanoe klubu v Opavě. Zatímco minulý týden zde postupně cvičila celá stanice Opava, tento týden opět všechny tři směny ze stanic Vítkov a Hlučín. Instruktoři (v bílých přilbách) byli členové mezinárodního WASAR týmu HZS MSK (Water Search And Rescue) z opavské stanice HZS MSK.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "První část výcviku se soustředila na ovládání plavidla pádlováním. Cílem byla souhra posádky raftu a jeho správné ovládání obvykle třemi hasiči. Nejdříve se jezdilo na řece Opavě nad Slalomovým kanálem, kde se nacvičoval přejezd vodního toku a ovládání plavidla na tekoucí vodě. Poté měly posádky za úkol vjezd do Slalomového kanálu a ovládání raftu ve vodě divoké. Zde se trénovaly hlavně přejezdy proudu a bezpečný transport osob z jednoho břehu na druhý."

Druhá část výcviku se zaměřila na plaveckou průpravu.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Nácvik ofenzivního a defenzivního způsobu plavání. V hlavní části kanálu hasiči nacvičovali bezpečné způsoby překonávání vodního proudu plaváním a sebezáchranu při stržení záchranáře proudem."

Výcvik s názvem "Práce na vodní hladině" bude pokračovat i v následujících měsících nácvikem záchrany osob na tekoucí vodě pomocí různých druhů záchranných pomůcek, v neposlední řadě také osobním zásahem, rovněž nácvikem ovládání motorového člunu a záchrany osob na rozlehlých vodních plochách. Výcvikem procházejí pravidelně všechny jednotky ze 23 stanic v Moravskoslezském kraji.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy