Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezští policisté zkontrolovali během dopravně bezpečností akce přes 2 tisíce řidičů

Policisté už zveřejnili výsledky pondělní dopravně bezpečnostní akce. Zaměřena byla hlavně na alkohol a návykové látky. Zkontrolováno bylo přes 2 tisíce řidičů a policisté zjistili na 230 přestupků. 7 řidičů dokonce nadýchalo a 3 byli pod vlivem návykových látek.

Dopravně bezpečnostní akce proběhla v celém Moravskoslezském kraji v pondělí. Kromě alkoholu a jiných návykových látek se policisté zaměřili i na ostatní dodržování pravidel silničního provozu. Především na rychlost, používání bezpečnostních pásů, telefonování za volantem, ale také například i na zaplacení dálničního poplatku.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "V průběhu akce policisté zkontrolovali 2097 vozidel a zjistili 232 dopravních přestupků. Z toho bylo vyřízeno v příkazním řízení 213 přestupků a 19 řidičů jsme oznámili správnímu orgánu k projednání. Po požití alkoholu sedlo za volant 7 řidičů (5 přestupků a 2 trestné činy) a 3 řidiči byli pod vlivem návykových látek."

Například v Opavě na ulici Těšínská nadýchal řidič v ranních hodinách kolem jedné promile.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Dechová zkouška s pozitivním výsledkem byla také u 59letého řidiče vozidla Škoda, kterého kontrolovali policisté ve Frýdku Místku na ulici Beskydská. Naměřená hodnota se pohybovala přes jednu promile a muž je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky."

Nejvíce přestupků bylo zjištěno v souvislosti s porušením nejvyšší povolené rychlosti a to v 37 případech.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Druhým nejčastějším přestupkovým jednáním bylo držení hovorového zařízení (29 případů). Zjistili jsme také porušení týkající se nepoužití bezpečnostních pásů (20 případů), nevyhovujícího technického stavu (19 případů)"

12 aut pak nemělo zaplacený dálniční poplatek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy