Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zásahovka si přišla na Bruntálsko pro muže, který vykradl banku v Rakousku

Naplánoval si přepadení banky v Rakousku a poté utekl zpátky do Česka. Na svobodě nevydržel ani měsíc, než si pro 40letého muže přišla do jednoho z bytů na Bruntálsku zásahovka. Poté byl vydán rakouským kolegům.

VIDEO: POLICIE ČR

Do banky v rakouském Linci nakráčel lupič jen v respirátoru 17. března krátce před půl šestou odpoledne. V ruce držel zbraň, se kterou ohrožoval zaměstnance a požadoval vydání peněz. Vzápětí sedl do taxíku a nechal se odvézt do příhraničního Freistadtu. Řidiči přitom tvrdil, že je ze Slovenska, má přítelkyni, je bezdětný a že dřív pracoval v Německu jako malíř a natěrač. Rakouští policisté poté informovali i kolegy v Česku a ti zveřejnili fotografii hledaného muže.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Zanedlouho přijali policisté poznatek, respektive informaci k možné totožnosti osoby. Zde je potřeba poděkovat médiím za zveřejnění a občanům za reakci na výzvu."

Případ dostali na stůl krnovští kriminalisté, kteří začali shromažďovat jednu indicii za druhou.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté ověřili s profesionalitou jim vlastní dostupnými prostředky v co nejkratším čase vskutku množství informací k aktuálnímu pohybu podezřelého, stejně tak k jeho činnosti a pohybu v poslední době. Podezření, že by se mohlo jednat o hledaného muže, se po vyhodnocení komplexu zjištěných informací jevilo stále více důvodné."

Po celou dobu přitom spolupracovali s rakouskými kolegy a s ředitelstvím pro mezinárodní policejní spolupráci, s jehož součinností byl vydán evropský zatýkací rozkaz. Pro lupiče si pak přišli členové moravskoslezské zásahové jednotky.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MSK: "V polovině dubna zadrželi 40letého Čecha důvodně podezřelého z loupeženého přepadení v rakouském Linci. Muž zadržený na Bruntálsku, kde pobýval, nekladl odpor. Krnovští kriminalisté realizovali související úkony, současně podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí osoby do vydávací vazby."

Tam ho soud také následně poslal a později byl rovnou vydán do rukou rakouských policistů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy