Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Beskyd a Jeseníků vyjedou o víkendu cyklobusy, v provozu budou až do konce září

Od víkendu mohou lidé v Moravskoslezském kraji využívat při svých výletech na kolech oblíbené cyklobusy. Speciální autobusy na čtyřech linkách budou vozit turisty do konce září na Ovčárnu, Pustevny nebo na Visalaje.

V sobotu vyjedou na oblíbená turistická místa v Moravskoslezském kraji první cyklobusy. 

Jan Širc, oblastní ředitel Z-Group bus, divize Morava: "Věříme, že i letos bude provoz oblíbených cyklobusů úspěšný a využijí je i noví návštěvníci Moravskoslezského kraje, kteří tak okusí krásné prostředí a přírodu našeho regionu s množstvím značených cyklotras a cyklostezek."

Provoz cyklobusů bude v zahájen na čtyřech linkách v Moravskoslezském kraji. 

Na lince 910120 Ostrava - Ovčárna přes Krnov vyveze speciální autobus turisty i s jejich koly z Ostravy až na Ovčárnu. Pojede ráno z Ostravy a odpoledne zpět. Po obědě navíc pojede ještě jeden z Bruntálu na Ovčárnu. Cyklobus bude jezdit na trase Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka, Karlov - Ovčárna (Praděd). 

Na lince 910131 Ostrava – Visalaje vyjede jeden ranní spoj z Ostravy. Pojede na trase Ostrava - Frýdek-Místek – Vyšní Mohelnice. Ocení ho především cyklisté jedoucí na Lysou horu. 

Linka 910132 Ostrava - Bílá – Pustevny nabídne jeden dopolední spoj z Ostravy a odpoledne zpět. 

Po dva a půl roku dlouhé pauze budou moci lidé ke svým cestám do Beskyd znovu využívat cyklobus na lince 880133 Nový Jičín - Pustevny – Bílá. Stavět bude v Příboře, v Kopřivnici, ve Frenštátě pod Radhoštěm, a v Rožnově. Jeden ranní spoj pojede na Pustevny, jeden dopolední spoj na Bílou a jeden odpolední spoj zpět. Cyklisté se tak dostanou do oblíbených lokalit na Bečvách a Pustevnách, případně i dál na Bumbálku a Bílou. 

Cyklobusy budou jezdit každý víkend a o státních svátcích, linka z Nového Jičína na Pustevny pak i v pátek odpoledne. 

Miroslav Slaný, mluvčí Z-Group bus: "Do každého cyklobusu se vejde 25 jízdních kol. Cestující si mohou místa pro jízdní kola rezervovat přes IDOS.cz, místenka pro kolo stojí 40 Kč. Jízdné pro cestujícího se platí u řidiče. Přepravu cyklobusem mohou bez omezení využít také pěší turisté a rodiny s dětmi."

Jízdní řády cyklobusů jsou ke stažení zde: https://www.csadvs.cz/?page_id... 

Obliba cyklobusů v Moravskoslezském kraji rok od roku roste. I díky cyklobusům se daří do Moravskoslezského kraje lákat stále více turistů ze všech koutů republiky, kteří si mohou užít nádherných cyklistických tras na atraktivní místech a v nedotčené přírodě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy