Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 3. 5. 2021

Postupná stabilizace situace v Moravskoslezském kraji, masivní testování a očkování. To byla hlavní témata tiskového brífinku po zasedání Krizového štábu Moravskoslezského kraje. Tentokrát proběhl po 14 dnech. Jako vždy nabízíme videozáznam brífinku.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Pohybujeme se v daný okamžik v hodnotě 160 nově nakažených na 100 tisíc obyvatel za 7 dnů, což je číslo, které pomalu, ale velmi pomalu klesá. Nejlepší situace je v Jablunkově, ale celkově je hodně rozčleněná. Vypadá to na to, že dochází k postupné stabilizaci."

Koeficient R se podle hejtmana pohybuje od hodnoty 0,8 do 0,9. V Moravskoslezském kraji se objevily nové mutace koronaviru. Genomovým sekvenovaním byla potvrzena jihoafrická, a to u cestovatele, který přijel z Malajsie. 

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "A pak je to jedna, která je velmi specifická. Jde o první případ v České republice. Je to případ, který vznikl křížením britské a floridské mutace. Tento případ byl dovezen k nám ze Švýcarska. Nicméně jsou dohledány všechny kontakty, takže bychom měli mít celou situaci pod kontrolou." 

V regionu probíhá masivní testování v podnicích i ve školách. Na 210 tisíc testů žáků bylo pozitivních 164. Z 66 tisíc zaměstnanců bylo pozitivních 46. Podle hejtmana také klesá zatížení jednotek intenzivní péče. Nemocnice jsou zhruba na třetině vytíženosti, která byla v nejhorším období. Stále se ale objevují pacienti s postcovidovými příznaky. V celém kraji je aktuálně jen 10 pozitivně testovaných lékařů. 

Ivo Vondrák (ANO), hejtman Moravskoslezského kraje: "Začíná se projevovat problém v tom, že tak jak nám narůstá výkon očkování, tak vzniká problém v tom, že se vyprazdňují fronty čekajících. Pokud jste v dotčených skupinách, neváhejte a běžte se očkovat. Prosím všechny, kteří ještě nebyli očkování, abyste se přihlásili a nechali se očkovat."

Další informace nabízíme v záznamu brífinku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy