Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hustý kouř a plameny. Policisté hasili požár náklaďáku v ulicích města, na korbě byla nová auta

Pohotový zásah projíždějících policistů Speciální pořádkové jednotky Moravskoslezského kraje zabránil velkému požáru. O zásahu v ulicích Frýdku-Místku informovala policejní mluvčí Karolína Bělunková. Jednotka Speciální pořádkové jednotky byla podle ní ve správný čas na správném místě.

video: PČR

Policisté v rámci výkonu služby projížděli ulicemi města a zahlédli plameny, které šlehaly z odstaveného nákladního vozidla. Vůz měl naložené nové automobily. Požár se vznítil ze zničené pneumatiky a z místa se valil hustý kouř. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "Policisté ihned ulici zatarasili svým služebním vozidlem, aby zamezili vjetí ostatních účastníků silničního provozu do této části komunikace, následně běželi řidiči cizí státní příslušnosti na pomoc. Tomu se podařilo nákladní vozidlo včas odstavit u krajnice, přičemž došlo k destrukci i druhé pneumatiky. V ten moment začaly z prasklých kol šlehat vysoké plameny. Jeden z kolegů začal ihned místo vzplanutí chladit za pomocí hasicího přístroje, druhý kolega na místě prováděl odklon dopravy, aby zamezil případné koloně. Jelikož se místo skutku nacházelo nedaleko obvodního oddělení Frýdek-Místek, přispěchali na pomoc i tito policisté."

Policista požár hasil do doby, než na místo přijeli hasiči. Přiruční hasící přístroje mu poskytli lidé, kteří bylo okolo. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "I přesto, že byla tímto ohněm způsobena jak na vozidle, tak na nákladu jistě velká škoda, která není v současné době vyčíslena, díky včasnému zásahu nedošlo k úplnému zahoření vozidla a tak k možnému ohrožení ostatních osob. Řidiči se mimo lehkého nadýchání kouře nic závažného nestalo."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy