Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vlak srazil muže, který měl v uších sluchátka s hlasitou hudbou, troubení lokomotivy neslyšel

Obrovské štěstí měl 30letý muž, kterého ve středu 5. května srazil vlak na Frýdecko-Místecku. Muž neslyšel troubení vlaku, protože měl na hlavě nasazena sluchátka s hlasitou hudbou. O případu informovala mluvčí PČR Karolína Bělunková.

Málem tragická událost se stala v ranních hodinách u vlakového nádraží Frýdlant nad Ostravicí. Podle zjištěných informací muž vystoupil z vlaku a vydal se podél kolejí směrem na Ostravu. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "Dle jeho slov měl v úmyslu po určité vzdálenosti koleje přejít. Bohužel vlivem nasazených sluchátek nemohl zaznamenat výstražné zvukové signály, které mu za jeho zády strojvedoucí vlakové soustavy opakovaně dával. Muže viděl 30 metrů před sebou a začal ihned brzdit, toto dle jeho vyjádření neustále doplňoval o zvukové signály, ale muž nereagoval. Šel naštěstí od kolejí v takové vzdálenosti, že byl zřejmě zachycen pouze o madlo brzdící lokomotivy." 

Muž upadl na zem a podle mluvčí PČR si způsobil naštěstí jen povrchová zranění, dokonce šel sám naproti zdravotníkům a policistům, kteří okamžitě zamířili na místo. Nikdo z cestujících ve vlaku nebyl zraněn. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "V této souvislosti bychom chtěli apelovat jak na děti tak dospělé, aby nezapomínali na svou bezpečnost. Sluchátka s hlasitou hudbou na uších dokáží zamezit včasným reakcím na jakékoliv nebezpečí v silničním provozu. To může zapříčinit nejen újmu na zdraví, ale také v některých případech zbytečnou smrt." 

Test na alkohol vyšel negativně u sraženého muže i u řidiče lokomotivy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy