Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silnice jsou plné děr a výtluků. Na Jihu Ostravy začali s jejich opravami

V Ostravě-Jihu se pustili do oprav výtluků. Po letošní dlouhé a mrazivé zimě jich je mnohem více než v minulých letech. Rekonstrukce silnic a chodníků se tak prodraží.

Letošní zima se velmi negativně podepsala na stavu silnic a chodníků, které jsou plné děr a výtluků. Jejich opravy probíhají postupně. Jako první přišly na řadu havarijní úseky, na kterých hrozilo poškození projíždějících aut.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Kromě technických služeb Ostrava-Jih, které provádějí okamžité provizorní opravy, aktuálně opravují silnice dva zhotovitelé, společnost KOVOMA Mácha a Ostravské komunikace.”

Výtluky se opravují ve všech částech. V Hrabůvce například v ulicích Klegova a Adamusova.

Alexandr Bíbr, stavbyvedoucí, KOVOMA Mácha: “Vyfoukáme, napenetrujeme, no a potom to zabalíme živicí. Je to takový modifikovaný, takže mělo by to držet. Taková díra v podstatě zabere nějaké 3 hodiny.”

Technické služby v současné době provádějí opravy v Zábřehu. Aktuálně v ulicích Jugoslávská, Tylova a Horymírova. a postupně budou pokračovat dále. Městský obvod má letos v plánu realizovat také souvislé opravy komunikací.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Konkrétně máme připravenou kompletní opravu ulice Kašparova, opravu chodníku na ulici Srbská a opravu chodníku na ulici Výškovická.”

U Penny marketu na ul. Horní je plánováno také vybudování oplocení, které zamezí nebezpečnému přecházení chodců z ulice Josefa Kotase k Penny marketu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy