Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Noční požár rodinného domu v Trojanovicích napáchal škody za 2 miliony korun

Sedm hasičských jednotek bojovalo v pondělí s požárem rodinného domu v Trojanovicích. Plameny zasáhly i osobní automobil. Požár se obešel bez zranění a jeho příčina je v šetření. Škoda byla odhadnuta na 2 miliony korun.

Hasiči se o požáru dozvěděli 10 minut před třetí hodinou ranní. Na místo vyjely postupně profesionální hasiči z Kopřivnice a dobrovolné jednotky z Trojanovic, Kunčic pod Ondřejníkem a Frenštátu pod Radhoštěm.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu první jednotky na místo události byl průzkumem zjištěn plně rozvinutý požár přístřešku, osobního automobilu a střechy rodinného domu. Hasiči k likvidaci v první fázi nasadili tři vodní proudy, velitel rovněž požádal o posilové jednotky."

K zásahu tak byli vyslány velkoobjemové cisterny Tatra ze stanic Nový Jičín a z dobrovolných jednotek měst Kopřivnice a Příbor.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči nasadili další dva proudy, požár likvidovali jak z vnějšku, tak zevnitř objektu v dýchací technice a s termokamerou. Hasit museli i drobné požáry porostu v bezprostředním okolí, kam vítr roznesl hořící materiál. Požár se podařilo dostat pod kontrolu deset minut po půl čtvrté, zcela zlikvidován byl za další hodinu a půl. Nikdo ze dvou obyvatel domu nebyl zraněn."

Do 12:00 zůstala na místě kvůli dohledu dobrovolná jednotka hasičů. Příčinu vzniku požáru šetří specialisté z řad hasičů i policie, výše škody byla na místě předběžně odhadnuta na dva miliony korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy