Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci se už těší na prázdninové tábory v Beskydech, organizátoři čekají na poslední úpravu podmínek k jejich pořádání

Letošní školní rok trávily děti spíše doma než ve škole. Přesto se školáci těší na letní prázdniny, které řada z nich stráví na táborech. K jejich pořádání se připravují také horské chaty v Beskydech. My jsme se podívali na Kozubovou a Studeničné.

Koronavirová omezení se sice postupně rozvolňují, organizátoři letních táborů však stále nemají definitivní instrukce o podmínkách, za jakých se budou dětské pobyty konat.

Oni i provozovatelé středisek se preventivně připravují na podmínky, jaké platily loni. 

Josef Wawrzacz, provozovatel Horské chaty Studeničné: “Na chatě se to trochu upravuje. Je to tam zajištěné. Děti jsou odděleny od běžného provozu, od turistů. Mají zvlášť bufet, mají zvlášť své posezení venku, takže je to ohraničené, dezinfikované, takže já myslím, že by problémy neměly být.”
Judita Jandová, ředitelka DDM Rychvald: “Věříme tomu, že ty tábory se uskuteční, že to bude jako loni a v červenci se v těch Beskydech opravdu sejdeme.”

Na poslední instrukce, podle kterých se budou letní tábory řídit, čekají také v Horském hotelu Kozubová.

Bedřich Wasserburger, provozovatel Horského Hotelu Kozubová: “Epidemiologická situace může být různá, a to zatím samozřejmě ještě nevíme. Je důležité, co bude. My se tomu umíme přizpůsobit tím, že tady máme několik prostor, které navzájem můžeme oddělit. Můžeme třeba udělat samostatný prostor pro stravování ubytovaných hostů, samostatně pro návštěvníky."

O možnosti přihlásit děti na tábor se v těchto dnech zajímají jejich rodiče.

Martina Horáková, rodič: “V loňském roce se syn zúčastnil tábora, který byl tady na Kozubové.Takže se ptám, jestli se i letos bude tábor pořádat.”

Podle aktuálních informací má finální podmínky pro pořádání letních táborů vláda schválit v těchto dnech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy