Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

20letý podvodník obral o peníze důvěřivé muže z celého Česka, sliboval zaručené sportovní sázky a rychlý výdělek

"Rád bys víc peněz? Pošli mi, co máš, mám zaručený tip na sportovní zápas, vsadím a výdělek ti zašlu." Například tímto způsobem lákal 20letý podvodník peníze od důvěřivých lidí, kteří mu z celé republiky poslali stovky tisíc korun. Mezi podvedenými je i muž z Frýdecko-Místecka.

Případ internetových podvodů, které souvisejí se sportovními sázkami, vyšetřovali policisté obvodního oddělení Frýdek-Místek, těm se podařilo pachatele ustanovit. Obvinění z podvodu si vyslechl od frýdecko-místeckých kriminalistů z oddělení hospodářské kriminality. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "Osoby měl oslovovat ze svého profilu na sociálních sítích, zřízeného pro tyto účely a nabízet rychlý výdělek. Jediné co pro to měli oslovení udělat, bylo zaslání financí na jeho účet, o rozmnožení financí se už měl postarat zaručený tip na výhru nespecifikovaného sportovního utkání. Následně měl osoby informovat o výhře, která mnohonásobně převyšovala počáteční vklad, avšak aby výhru vyplatil, požadoval na svůj účet zaslat podíl z výdělku. Bohužel všechny takto oslovené osoby, mu požadované několikatisícové provize z výhry předem zaslaly. Muži se navíc ve většině případů z již jednou podvedených osob podařilo vylákat další finance, například tvrdil, že mu peníze nebyly připsány na účet a požadoval opětovnou platbu, což podvedení bohužel učinili. Jiní dokonce zaslali další vklady na nové a zaručené tipy na výhry." 

Muž svým "klientům" také zasílal fotografická potvrzení o převodu výher. Policie ale zjistila, že transakce vzápětí rušil. Mezi podvedenými jsou muži, kteří podvodníkovi poslali na účet desítky tisíc, jeden z nich dokonce skoro 130.000 Kč. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "K dnešnímu dni policejní komisař eviduje 8 poškozených, není ale vyloučeno, že podvedených je mnohem více. Za výše uvedené podvodné jednání hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na až pět let."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků