Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pět mužů na ulici v Karviné svázalo a uneslo dívku. Policisté okamžitě zasáhli, ale zjistili, že šlo o narozeninové překvapení

Velmi vážné oznámení vyslechl před několika dny operační důstojník policie na lince 158. Oznamovatel viděl únos dívky na sídlišti v Karviné. Několik osob v černých kuklách násilně zacházelo s bezbrannou dívkou. Policie okamžitě nasadila potřebné síly, ale brzy zjistila, že zorganizovaný únos měl být dárkem a narozeninovým žertem.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Svědek měl vidět na ulici pět mladíků v černém oblečení. Někteří byli maskováni černými kuklami. Mladíci měli napadnout dívku, svázat ji a naložit do kufru vozidla Škoda Octavia. Podle svědka dívka nekřičela, snad měla mít „něco“ přes hlavu. Vzhledem k závažnosti oznámení opatření muselo být rychlé, profesionální a nekompromisní." 

Věci nabraly rychlý spád. Operační důstojník na místo poslal policisty obou karvinských obvodních oddělení i hlídkovou službu. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Zároveň byla vyhlášena okamžitá reakce pro všechny službu konající policisty napříč okresem s nařízením, zaměřit se zejména na případný průjezd vozidla Škoda Octavia. V ohrožení života mohla být unesená dívka."

Velmi rychlá policejní akce brzy skončila. Policisté záhy na místě zjistili, že dívky je v pořádku a její únos zinscenovali a provedli kamarádi jako dárek k narozeninám. Toto vše na místě policistům potvrdila i samotná dívka. Jestli se jí nápad kamarádů líbil, policie neuvádí. Narozeninový "dárek" ale může mít i překvapivou dohru. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "V následujících dnech policisté budou prověřovat možné narušení občanského soužití v přestupkové rovině. Lidé v okolí události měli za to, že nahraný únos je skutečný. Lidé, včetně oznamovatelů, kteří akci viděli, tím co viděli, byli šokováni a vyděšeni. Nadto zasahující policisté v čase zásahu a následného prověřování mohli být potřební někde na jiném místě."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy