Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: V Ostravě začala jezdit rikša pro seniory

Novou atrakci získali senioři v Ostravě. Spolu s dobrovolníky si mohou vyjet do přírody nebo na projížďku městem rikšou. Vyjížďky začalo nabízet regionální dobrovolnické centrum ADRY v rámci projektu #BoSmePartyja.

První slavnostní start vyjížděk se odehrál na Hlavní třídě v Porubě. Řidičkou se stala česká Miss a zároveň Miss World z roku 2006 Taťána Gregor Brzobohatá.

Taťána Gregor Brzobohatá, předsedkyně správní rady Nadace Krása pomoci: “Já jsem si to zkoušela sama, je to elektricky poháněné, takže velice příjemné na obsluhu. Člověk jen musí dávat trochu bacha v zatáčkách, ale myslím si, že je to strašně fajn věc a myslím si, že o to bude velký zájem. Takže moc přeju lidem na Ostravsku, aby si rikšu užili.”
Jaroslav Badžgoň, první pasažér: “Cítím se, jako kdybych se v kočáře vezl. Je to dobré. Pro lidi našeho věku je to ideální, když se člověk může tak povozit.”

Projekt #BoSmePartyja MS kraje a ADRY vznikl loni v říjnu. V době covidové pandemie byl jeden z hlavních cílů sehnat co nejvíce dobrovolníků do přetížených nemocnic a sociálních zařízení. Lidé ale projevili zájem pomáhat i dál a vyjížďky rikšou jsou další způsob, jak se mohou zapojit.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje: “Musím říct, že mě velmi příjemně překvapilo to, jak byl velký zájem se zúčastnit toho projektu. Těch 700 přihlášených je skutečně vysoké číslo. Samozřejmě potom v těch jednotlivých sociálních domovech a nemocnicích jich pracovalo 230. Ale já si myslím, že ten přesah do řekněme standardní doby, která se zase vrací a doufejme, že zase brzy bude, má určitě význam. Budeme hledat novou náplň pro tyto dobrovolníky, protože si toho nesmírně vážím. Já bych jim chtěl všem za to poděkovat.”
Dagmar Hoferková, ředitelka Regionálního dobrovolnického centra MS kraje: “Dobrovolníci se mohou hlásit na adrese spolu2@msk.cz, nebo přímo na naše dobrovolnické centrum se můžou obrátit v Ostravě a my je určitě rádi přivítáme, rádi si s nimi popovídáme, pak je budeme muset proškolit a budou se nám muset dokázat, že mají čistý výpis z trestního rejstříku, zdravotní potvrzení způsobilosti pomáhat a po tom proškolení už mohou začít jezdit s rikšou a tímto způsobem možná i naplňovat i sny některých seniorů.”


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy