Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Moravskoslezský kraj rozděluje peníze v sociální oblasti

Moravskoslezský kraj na březnovém zasedání rozdělil peníze v programu Zdravé stárnutí. V tomto programu mohou obce i neziskové organizace stavět například fitcentra pro seniory, pořádat vzdělávací kurzy nebo podporovat aktivity pro pečující a posilovat mezigenerační vazby. Před schválením jsou ale i další programy - více o nich nám řekl náměstek hejtmana Jiří Navrátil.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana pro sociální oblast: “Do tohoto programu bylo vloženo v letošním roce opět 3 miliony korun. Moravskoslezský kraj obdržel 84 žádostí v celkové hodnotě 5.390.000 korun. 41 podpořených projektů bude realizováno již v tomto roce.”

Moravskoslezský kraj také vyhlásil program zvyšující kvalitu sociálních služeb. V letošním roce na něj kraj vyčlenil 40 milionů korun.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana pro sociální oblast: “Obdrželi jsme 150 žádostí, přesahujících částku 48 milionů korun. Červnové zastupitelstvo by mělo podpořit projekty právě v hodnotě 39,5 milionu korun, které byly zařazeny do výboru a zastupitelstva k podpoře. Posledním programem, který MS kraj ještě v červnu rozdělí, je Sociální podnikání. Zde se snažíme vytvářet a udržovat místa pro osoby se zdravotním postižením. Do tohoto programu každoročně vkládáme 3 miliony korun a obdrželi jsme žádosti v hodnotě 5 milionů 900 korun, bylo jich celkem 27 a do výboru a zastupitelstva a k podpoře předkládáme 14 projektů.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy