Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

34letý recidivista kradl kola i boty, policie hledá majitele jednoho ze zajištěných kol

Opavští policisté dopadli 34letého zloděje z Krnova, který na různých místech v Opavě kradl kola a také obuv. Věci bral na mnoha místech, například před budovou Slezské univerzity nebo v bytových domech. Majitele jednoho ze zajištěných kol teď policisté hledají, dosud se nepodařilo zjistit, komu bicykl patří.

První případ této série se odehrál na konci ledna 2021. Tehdy muž ukradl ze společné kolárny jednoho z bytových domů na ulici náměstí Osvoboditelů v Opavě uzamčené pánské horské jízdní kolo v hodnotě přes 9 tisíc korun. Do Opavy se pak vrátil o několik měsíců později. 

René Černohorský, mluvčí PČR: "Okolo jednadvacáté hodiny večerní 27. dubna tohoto roku měl před budovou Slezské univerzity na ulici Bezručovo náměstí v Opavě odcizit volně odstavené a neuzamčené pánské horské jízdní kolo značky Specialized červené barvy v hodnotě pravděpodobně 20 tisíc korun. V noční době z 3. na 4. května letošního roku měl odcizit pánské horské jízdní kolo v ceně 9 tisíc korun z bytového domu na ulici Hálkové v Opavě-Kateřinkách. V brzkých ranních hodinách 14. května 2021 měl ze společné chodby jednoho z činžovních domů na ulici U Hliníku v Opavě odcizit volně odložené sportovní boty v hodnotě 1 a půl tisíce korun." 

Policisté rychle zjistili, že 34letý muž je recidivista. V posledních třech letech už byl pravomocně odsouzen na 18 měsíců. Trest mu skončil v červenci loňského roku. 

René Černohorský, mluvčí PČR: "V této souvislosti opavští policisté žádají širokou veřejnost o ustanovení majitele pánského horského jízdního kola značky Specialized červené barvy, které tedy mělo být ve večerních hodinách 27. dubna letošního roku odcizeno od budovy Slezské univerzity na ulici Bezručovo náměstí v Opavě a následně bylo zajištěno u shora uvedeného 34letého podezřelého muže. Majitel či majitelka tohoto jízdního kola případně svědci, kteří by mohli podat k celé věci kladných poznatků, nechť se prosím osobně ozvou policistům z Obvodního oddělení v Opavě na ulici Vaškovo náměstí č. 10 nebo na opavské policejní telefonní číslo 974 737 651."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy