Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Namol opilý řidič se zákazem řízení kličkoval ulicemi města, odmítal vystoupit z auta, pak nafoukal tři promile

Nezvykle jedoucí Škoda Superb, která v bohumínských ulicích kličkovala z jedné strany na druhou, zaujala v neděli 23. května policisty tamního obvodního oddělení. Auto mířilo z centra ke kruhovému objezdu ulice 1. máje. Za volantem seděl namol opilý muž se zákazem řízení.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Policisté řidiči světelnými i zvukovými signály dali pokyn k zastavení. Neuposlechl, naopak plynový pedál sešlápl, rychlost jízdy zvýšil a vyjel směr Dolní Lutyně. Po celou dobu pronásledování na výzvy policistů nereagoval, až v Dolní Lutyni na ulici Skřečoňská vozidlo přistavil ke krajnici."

Problémy s řidičem (53) ale neskončily, odmítal totiž vystoupit z vozidla. Policisté ho proto museli vytáhnout násilím. Muž pak podstoupil dechovou zkoušku, a to hned třikrát, protože hodnota alkoholu v dechu stoupala. Nakonec z toho byly tři promile. Policisté řidiče odvezli vystřízlivět na protialkoholní záchytnou stanici. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Ještě na místě muži zákona dalším prověřováním zjistili, že důvodně podezřelému řidiči již byl pravomocným rozhodnutím Okresního soudu Karviná trestním příkazem uložen peněžitý trest a zákaz řízení motorových vozidel do prosince 2020. V červenci loňského roku v Bohumíně řídil osobní vozidlo pod vlivem alkoholu. Tehdy naměřená hodnota přesáhla jedno promile." 
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Dnes 24. května bylo muži sděleno podezření ze spáchání ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. K tomu policisté zajistili i osobní vozidlo Škoda Superb. Za dodržení zákonem stanovených podmínek je toto opatření využíváno u důvodně podezřelých osob, které se v krátké době dopustili stejného jednání opakovaně."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy