Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič kamionu přehlédl osobní auto, vážná hromadná nehoda zablokovala D48, na místo musel vyrazit i vrtulník

Vážná dopravní nehoda ve čtvrtek 3. června před 14. hodinou zcela zastavila dopravu na D48 v Českém Těšína. Podle policie ji s největší pravděpodobností zavinil řidič nákladního auta s návěsem, který jel ve směru z Ostravy na Třinec.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Podle prvotních informací řidič nákladního vozidla na 316,6 km při přejíždění z levého do pravého jízdního pruhu zřejmě přehlédl souběžně jedoucí osobní vozidlo Škoda Felicia. Osobní vozidlo bylo kontaktní silou vytlačeno a následně přetočeno až do protisměrných jízdních pruhů. Tam se Felicia dostala do střetu s dalšími osobními vozidly, které jela souběžně za sebou. Škoda Felicia nárazem smetla vozidlo Škoda Octavia a Seat Altea po střetu skončilo ve svodidlech." 

Řidič Škody Felicia, která byla plně obsazena, byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Ostrava. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Další dvě osoby z téhož vozidla byly převezeny do ostravské fakultní nemocnice a dvě osoby zraněny zřejmě nejsou. Někdo je na místě nehody vyzvedl a z místa odvezl."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Ve vozidlech Octavia i Seat seděli po dvou lidech. Ze čtveřice jedna spolucestující má těžká zranění s předpokládanou dobou léčení několik týdnů. Ostatní mají zranění lehčí povahy. U řidičů vozidel Škoda Octavia a Seat Altea byly dechové zkoušky negativní. U řidiče nákladního vozidla Iveco Stralis byla provedena zkouška na alkohol i test na přítomnost návykových látek, oba výsledky byly negativní. Jelikož řidič vozidla Iveco Stralis je cizím státním příslušníkem byl po skončení šetření na místě nehody umístěn do policejní cely." 

Úsek, ve kterém došlo ke kolizi, byl uzavřen v obou směrech. Policisté jízdní pruhy otevírali postupně. Úsek byl zcela zprovozněn až v podvečer.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy