Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči už rozvezli po kraji přes půl milionu vakcín proti covidu

Už přes půl milionu dávek vakcín proti covidu rozvezli po Moravskoslezském kraji hasiči. S distribucí začali v lednu.

Ve speciálních chladničkách, doplněných termografy, které nepřetržitě zaznamenávají teplotu uvnitř chladicího boxu, putovaly lahvičky do očkovacích center, nejvíce na ostravskou Černou louku, ale také nemocnicím a zdravotnickým zařízením, jakož i vybraným praktickým lékařům a do domovů pro seniory.

Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS MSK: „Do očkovacího centra na Černé louce v centru Ostravy vozí vozidlo Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v poslední době pravidelně každý den, i o víkendových dnech, vždy okolo 2500 dávek.“

Speciální chladničky mají pevná molitanová plata proti otřesu, která vyžadují během transportu některé typy vakcín proti covidu. Všechny převážené vakcíny hasiči dosud „fasovali“ v pohotovostní lékárně Fakultní nemocnice Ostrava, a to brzy ráno, nebo později odpoledne.

Během dubna a května profesionální hasiči také rozvezli po Moravskoslezském kraji 1,2 milionu antigenních testů pro školská zařízení. Dalších 237 tisíc sad přijde na řadu už příští týden.

Vladimír Vlček, ředitel HZS MSK: „Rychle a zadarmo tak pomáháme školákům, aby se mohli řádně testovat a nemuseli doma zůstávat na distanční výuce.“
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy