Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

22letý mladík spadl v Krnově do kolejiště, o rok mladší dívka vypadla v Bohumíně z okna

Moravskoslezští záchranáři měli během víkendu plné ruce práce. Mimo jiné zasahovali také u dvou vážných úrazů na Karvinsku a Bruntálsku. V Bohumíně vypadla 21letá dívka z okna a v Krnově spadl o rok starší mladík do kolejiště. Oba skončili v ostravské fakultní nemocnici. Mladík byl v době předání v ohrožení života.

O pádu teprve 21leté dívky z okna v Bohumíně dostali záchranáři informaci v sobotu ve čtvrt na čtyři ráno. Operátoři vyslali k zásahu nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci, který byl na místě během pěti minut od převzetí výzvy, a lékařskou posádku rendez-vous z Orlové.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jednadvacetiletá žena byla po pádu v bezvědomí a přímém ohrožení života, utrpěla vícečetná vážná poranění. Záchranáři ji zajistili pánevním pásem a krčním límcem, zasahující lékař zaintuboval dýchací cesty a provedl připojení k umělé plicní ventilaci. Po podání léků a infuzních roztoků byla pacientka přepravena na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice."

Další vážný úraz podobného charakteru se odehrál v Krnově. v sobotu po 13. hodině tam 22letý mladík spadl do kolejiště. Na pomoc mu vyjely pozemní týmy a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po pádu zůstal ležet v bezvědomí; zasahující lékař u něj zjistil vážné poranění hlavy, pacient se nalézal v život ohrožujícím stavu. Posádky zajistily dva žilní vstupy a zahájily podávání léků, nutná byla intubace dýchacích cest a připojení k přístrojem řízené ventilaci. Zraněného si převzali do péče letečtí záchranáři a vrtulníkem jej přepravili na urgentní příjem FN Ostrava."

Co bylo důvodem obou pádů, teď zjišťuje policie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy