Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horolezec Libor Uher v Ostravici buduje nové sportovní centrum s kluzištěm v areálu bývalé pily

Nové sportovní centrum se dvěma ledovými plochami buduje v beskydské Ostravici horolezec a organizátor sportovních výzev Libor Uher. Část areálu už je sportovcům zpřístupněna, zimní stadion by měl být dokončen na podzim.

Sportovní centrum vzniká v prostoru známé ostravické pily. Jedna hala už slouží pro inline hokej a hostit bude i společenské akce. Do konce roku by měla být v provozu druhá hala s kluzištěm.

Libor Uher, horolezec, organizátor sportovních akcí: “Pracovně to nazýváme Icerink Ostravice, kde chceme mít dvě ledové plochy. Jedna bude sloužit hokeji, druhá bude pro curling a volnočasové bruslení či krasobruslení.”
Pavlína Stankayová (KDU-ČSL), starostka Ostravice: “My jsme za to rádi, protože tam připravuje ledovou plochu, která bude krytá, což je výhoda. Má tam být i florbalové hřiště a muzeum hlavolamů a dřevěných hraček. Pro obec to může být zajímavé.”

Přestože areál pily není památkově chráněný, Libor Uher chce uvnitř zachovat jako exponáty některá zařízení používaná při zpracování dřeva. Zachovány budou také původní příhradové střešní nosníky.

Libor Uher, horolezec, organizátor sportovních akcí: “Samozřejmě se snažíme veškeré původní dřevo a funkční věci zachovat i když nás k tomu nikdo nenutí. Protože takový unikátní strop už dneska v republice skoro není.”

Atraktivní využití najdou také sila vedle sportovního centra, která se změní na rozhlednu s netradiční lezeckou stěnou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy