Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vlna veder zaplnila koupaliště. Rekordy v návštěvnosti ale nepřekonala

Česko zažilo zatím nejteplejší týden letošního roku. Teploty na mnoha místech atakovaly 35 stupňů a počasí tak lákalo k vodě. Nejvíce lidí mířilo na porubské letní koupaliště.

Na koupalištích stále platí protikoronavirová opatření. Jejich kapacita je omezená na polovinu a před vstupem do areálů musí návštěvníci předložit čestné prohlášení, negativní testy, nebo potvrzení o očkování. Výjimku mají jen přírodní koupaliště.

Lenka Papajová, mluvčí společnosti SAREZA: “Momentálně máme všechna koupaliště v provozu, otevřena pro návštěvníky. Letní koupaliště v Porubě je úplně bez omezení, bez jakýchkoliv testů, bez omezení počtu návštěvníků.”

I přes tropické počasí, které v posledních dnech v Česku panuje, rekord v návštěvnosti zatím letos překonán nebyl.

Lenka Papajová, mluvčí společnosti SAREZA: “Momentálně jsme neřešili nedostatečnou kapacitu. Zatím se všichni návštěvníci vešli. I když pravda, na některých areálech byly trošku delší čekací doby na vstup tím, že se musely předkládat ta čestná prohlášení, tak to trošičku zdržovalo. Nicméně na letním koupališti v Porubě bylo o víkendu přes 7 tisíc návštěvníků."
Anketa: návštěvníci krytého bazénu: “Je to super, konečně je hezky, tak je to paráda.”
“Voda je super, je teplá voda konečně a udělali tady celkem spoustu nových věcí a tobogán je ozvučený.”

Nejlepší sezóna byla v roce 2015, kdy například letní koupaliště ve Vřesině několikrát za sebou navštívilo 13 tisíc lidí, což je plná kapacita.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy