Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejdříve se četlo a pak kuchtilo. S herečkou Markétou Hrubešovou to šlo dětem MŠ Ukrajinská hravě

Mezi děti Mateřské školy Ukrajinská v Ostravě-Porubě zavítala herečka Markéta Hrubešová. Nejenže jim představila svou novou knihu Pan brambora a jeho kamarádi, ale také jim několik příběhů přečetla.

Naučit děti jíst zdravě hravě. To bylo cílem workshopu s herečkou Markétou Hrubešovou, který se uskutečnil na zahradě MŠ Ukrajinská v Ostravě-Porubě. Jednoduché recepty jsou součástí její nové knihy pro děti Pan brambora a jeho kamarádi o plodinách, které k nám přicestovaly na lodi z Ameriky.

Markéta Hrubešová, herečka a autorka knihy: "Tam jsou indiáni, piráti, aby to bylo samozřejmě zábavné pro ty děti. A je to takové trošku vymyšlené, takže když si to dítě uvaří, tak to taky sní. Takže odpadá takové to jé to já nejím, to já nebudu. "

Součástí autorského čtení bylo také kuchtění. Všichni společně si připravili sendviče se šunkou a kukuřicí.

Adéla Mikesková, ředitelka MŠ Ukrajinská: “Vybrali jsme si závěrečný recept. Děti byly motivované autorským čtením, které proběhlo. Kreslily obrázky ve školce na předcházející příběhy, no a těší se teď, jak se jim to povede.”
Anketa: děti MŠ Ukrajinská: “Mě to hodně bavilo. Já mám nejraději rohlík se šunkou.”
“Baví mě to moc. Mazal jsem, míchal jsem, dal jsem tam šunku, kukuřici a už tam budeme dávat okurky.”
“Já jsem tam dávala šunku.”

Ve školce se snaží vařit zdravě neustále. A stejně jako na workshopu dětem chutná nejvíce, když si mohou jídlo samy alespoň přizdobit například zeleninou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy