Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skončilo para hokejové MS 2021, zlato z Ostravy si opět odváží Američané

Ostrava má za sebou para hokejové mistrovství světa. Šampionát skončil v sobotu večer medailovými zápasy. Diváci mohli sledovat hru v podání nejlepších týmů na světě.

VIDEO: TV Polar

Ruský výběr a Jižní Korea - tyto celky nastoupily k souboji o bronzové mediale. 3. místo na šampionátu získali vítězstvím 7:0 Rusové. 

Finále turnaje patřilo už tradičnímu zámořskému derby. Od roku 2013 má finále šampionátu stejné obsazení - Kanadu a Spojené státy Americké. V roce 2019 ve stejné hale zvítězili Američané 3:2 v prodloužení. Letos byla jejich převaha výraznější, zlato vybojovali přesvědčivým výkonem a výsledkem 1:5. 

Tyler McGregor, kapitán týmu Kanady: "Není proto žádná omluva, prohráli jsme, odvedli jsme horší výkon." 
Declan Farmer, hráč týmu USA: "Proti Kanadě jsme měli obtížný první zápas, ale poučili jsme se a do finále jsme naskočili mnohem lépe, s větší intenzitou. Bylo to skvělé zakončení turnaje."

Para hokejové mistrovství světa v Ostravě je minulostí, jeho pořadatelé měli kvůli covidové situaci složitou pozici. 

Jiří Šindler, šéf organizačního výboru MS: "Byl to úplně jiný turnaj, protože jsme trochu v jiné době, než standardní. Ale myslím, že jsme to zvládli a že se všechno povedlo nad očekávání dobře. Budu na něj vzpomínat jako na jeden z nejtěžších projektů, na kterém jsem kdy pracoval. O to víc mě těší, že jsme to nakonec zvládli a všechno dobře dopadlo."
Declan Farmer, hráč týmu USA: "Bylo skvělé být zpátky v Ostravě, jsme za to vše moc vděční. Organizace byla perfektní."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy