Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koncert JFO s Kateřinou Kněžíkovou v oboře završil letošní Janáčkům festival

V neděli večer skončil letošní Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Po loňské nucené pauze nabídl v průběhu měsíce řadu koncertů a recitálů v podání nejlepších českých a zahraničních umělců.

video: TV Polar

Závěrečný koncert festivalu se konal v amfiteátru hukvaldské obory. A ředitel Jaromír Javůrek už mohl celý festival hodnotit jako úspěšný.

Jaromír Javůrek, ředitel MHF Leoše Janáčka: “Festival, byť se nekonal v tom velkém rozsahu, na jaký jsou Ostravané a obyvatelé našeho krásného regionu zvyklí, zachoval svou tvář. To znamená, že jsme měli edukační programy pro děti. Došlo opět k setkání umělců špičky z celého světa se špičkou naší. A tady bych chtěl říct, že mám takové tři své velké zážitky z festivalu. Violoncellový recitál Jiřího Hanouska, klavírní recitál Ivo Kahánka a symfonický koncert, který se konal v Opavě a kde hrál Symfonický orchestr Českého rozhlasu.”
Anketa: “Já jsem uvázaná doma, protože pečuji s celou rodinou o maminku, která leží. Takže pro mě je to neskutečný zážitek.
Anketa: “Já jsem ráda, že můžu taky zhlédnout kulturní zážitek, je to něco nádherného. Byli jsme už v Ostravě na koncertě, který byl neskutečně nádherný. Tak se těšíme i dneska.

Finálový koncert v oboře patřil Janáčkově filharmonii Ostrava, která pod vedením Roberta Jindry doprovodila sopranistku Kateřinu Kněžíkovou. Společně také v době covidu nahráli společné album.

Robert Jindra, dirigent: “A já jsem velice šťastný, že s Kateřinou jsme vybrali společně podle mého názoru velice zajímavou neotřelou dramaturgii a Janáčkova filharmonie, musím říct, předvádí výkon, který je neskutečně empatický. Ono je to disciplína, která je nejenom pro zpěváka nesmírně náročná a vyžaduje od něj nejednom schopnosti technické po stránce pěvecké, ale především té přednesové, emoční a inteligenční. A to samé je potřeba vyvolat u toho orchestru.”

Organizátoři už teď sestavují program příštího festivalu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy