Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

53letý motorkář se zákazem řízení se snažil ujet hlídce v Beskydech. Kontroly budou pokračovat, varují policisté

Policisté před několika dny slibovali pravidelnější kontroly v Beskydech. Lidé totiž často upozorňují na řidiče, kteří vjíždějí do zalesněných oblastí se zákazem vjezdu. Často to bývají i motocyklisté na terénních strojích. Na jedné ze svých kontrol se policistům snažil ujet právě 53letý motocyklista.

video: PČR

Podle mluvčí Karolíny Bělunkové nebylo jednoduché muže zadržet. Před policisty ujížděl a poté se je pokusil objet. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "Motorkář při jízdě z kopce nereagoval na výzvy k zastavení a policisty v plné rychlosti objel. Pokračoval lesní pěšinou, kde však po několika metrech byla připravena hlídka, která se služebními vozidly zatarasila cestu. Motorkář snížil rychlost a před policisty zastavil. Ve chvíli, kdy se k němu ale přiblížili, zařadil rychlost a snažil se mezi policisty prokličkovat, tento manévr mu ale nevyšel. Policisté motocyklistu zadrželi." 

Muž ke své smůle měl zákaz řízení a jeho motocykl není přihlášen v evidenci silničních vozidel, také neměl zákonné pojištění. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "Chtěla bych připomenout, že v průběhu sezóny budou policisté stále dohlížet na dodržování zákazu vjezdu do lesních porostů v rámci územního odboru Frýdek-Místek, a to nejen u řidičů jednostopých, ale také dvoustopých motorových vozidel. Motoristé by měli dodržovat veškerá zákonná ustanovení, řídit se zákonem o pozemních komunikacích vztahující se nejen na tyto oblasti. Vjezd veškerých motorových vozidel je do lesního porostu bez vydaného platného povolení zakázán."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyZákladní škola T. G. Masaryka a Mateřská škola Mladá Boleslav, Svatovítská 574, příspěvková organizace

od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Generální finanční ředitelství - Finanční úřad Chrudim

od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail

JOB LEADER EUROPE s.r.o Poříčí n. S.

od 155 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry