Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči z Moravskoslezského kraje stále pomáhají na jižní Moravě, kde pokračuje likvidace následků tornáda

Na jižní Moravě, kde řádilo ničivé tornádo, stále zasahují moravskoslezští hasiči. V noci na pátek na místo vyrazila už čtvrtá skupina dobrovolných jednotek z našeho regionu. Informoval o tom mluvčí HZS MSK Jakub Kozák.

V pátek ve tři hodiny ráno na jih Moravy vyrazila už čtvrtá skupina hasičů složená ze sedmi jednotek SDH obcí a dvou příslušníků HZS Moravskoslezského kraje. Profesionálové na místě v pozici velitelů odřadu zajišťují komunikaci mezi krizovým štábem, jihomoravskými hasiči a jednotkami z Moravskoslezského kraje. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Odřad je v současné době nasazen na okraji Hodonína, kde v chatové oblasti likviduje následky silného větru. Hasiči odstraňují stromy z chat, aby do prostoru umožnili přístup jak těžké lesní techniky, tak techniky určené pro demolici poškozených budov a odvozu suti." 

Moravskoslezští hasiči budou na místě nejméně do konce týdne. Jejich zásah a pomoc se ale odvíjí od požadavků kolegů z HZS Jihomoravského kraje. K dispozici na místě jsou i členové postraumatického týmu z Moravskoslezského kraje. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Psycholožka HZS MSK v místě události koordinuje psychosociální pomoc IZS, členové týmu zase pomoc v sektoru Hodonín - Pánov. Další dva členové posttraumatického týmu HZS MSK vyrazí pomáhat dnes odpoledne a zůstanou do neděle, poslední člen doplní tým v neděli a zasahovat bude do úterý, kdy by měla být činnost ukončena."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy