Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opravený hlavní tah na Slovensko přes Střítež a Nebory je už průjezdný, místní čekají na obchvat

Po zhruba 5 měsících oprav vozovky je opět plně průjezdný hlavní tah I/11 přes obce Střítež a Nebory na Třinecku. Nutné uzavírky komplikovaly život především místním obyvatelům. Ti se už těší, až bude příští rok dokončen obchvat, na který bude z jejich obcí svedena veškerá tranzitní doprava.

Oprava silnice I/11 ve Stříteži. Zdroj: TV Polar

Silnice přes Střítež a Nebory je součástí hlavního tahu mezi Ostravou a slovenskou hranicí. Přestože v jejím sousedství se už buduje poslední část obchvatu, který veškerou tranzitní dopravu z obcí na konci příštího roku odvede, museli místní strpět rozsáhlou opravu. Ta začala v polovině března

Tomáš Kokotek, obyvatel Hnojníku: “Je to už zdlouhavé docela. A hlavně je to nepříjemné, že se tady nedá projet, že je tady zákaz.”

Důvodem rekonstrukce silnice byl její velmi špatný stav. Na tom se projevila především nákladní automobilová doprava. Silničáři už nemohli opravovat jen některá místa, ale museli přikročit k celkové rekonstrukci.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Rekonstrukce vozovky v délce cca 2,4 km je dokončena. Stavbaři od března provedli opravy provozních škod formovaných léta zátěží osmi tisíc automobilů všech kategorií denně. Nový povrch umožní plynulejší průjezd dopravy, nesporným přínosem je také zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Cena opravy se vyšplhala asi na cca 35,7 milionu Kč bez DPH a časově se podařilo dodržet domluvený předpoklad časového termínu.”

K úplnému dokončení prací schází jen vodorovné značení. Pracovníkům však dělají problémy řidiči, kteří projíždějí uzavřeným úsekem.

Neukáznění řidiči komplikovali průběh prací po celou dobu. Za porušení zákazu vjezdu jim často dávali pokuty policisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy