Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zasahovali u nočního požáru výrobní linky a střechy haly, škoda za 200 milionů korun

Požár výrobní linky a střechy výrobní haly zaměstnal v noci na čtvrtek 29. července jedenáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů v Břidličné na Bruntálsku. Podle mluvčího HZS MSK Petra Kůdely, který o události informoval, se zásah obešel bez zranění, ale s předběžně odhadovanou škodou 200 milionů korun. Hasiči uchránili před ohněm další přilehlé výrobní haly.

Výrobní linka a také střecha haly začala hořet ve středu večer. Hasiči se o požáru dozvěděli krátce před 22. hodinou. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do Břidličné vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) –ze stanic Rýmařov, Krnov a Bruntál, také podniková hasičská jednotka, společně s nimi sedm jednotek dobrovolných hasičů obcí – Břidličná, Rýmařov, Dolní Moravice, Lomnice, Vrbno pod Pradědem, Malá Morávka a ze sousedního Olomouckého kraje z obce Huzová. K hašení mj. využili i výškovou techniku – dvě automobilové plošiny: AP 40 MB Econic Bumar ze stanice HZS MSK Bruntál a AP 27 Tatra 815 dobrovolných hasičů z Vrbna pod Pradědem." 

Pod kontrolu hasiči dostali požár za tři a půl hodiny, poté jej zhruba stejnou dobu dohašovali. Na místě následně zůstaly až do čtvrtečního rána dobrovolné jednotky hasičů z Břidličné. Příčina požáru je v šetření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy