Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Probíhá rekonstrukce mostu přes Odru v Ostravě

Před několika dny začala oprava mostů přes Odru na Opavské ulici v Ostravě. Jde o kompletní rekonstrukci dalšího úseku silnice a mostů, který navazuje na Svinovské mosty. Provoz byl v obou směrech sveden do jednoho jízdního pruhu.

Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “Už to ty mosty potřebovaly, jsou prostě v takovém technickém stavu, že tu opravu potřebují. Bude to stejné jako vloni, stejná omezení jako v případě Svinovských mostů, takže řidiči si jen vzpomenou, jak to bylo. Ale musím říct, že teď máme trochu ulehčenou situaci, protože je otevřena Prodloužená Rudná, takže obyvatelé Poruby nemusí jet přes Svinovské mosty, ale mohou po Rudné až ke Globusu a pak si v pohodě sjet kolem Globusu z druhé strany a tím pádem s jim ulehčí.”

Stavba bude podle harmonogramu trvat 390 dnů. Práce přeruší zimní přestávka, během které bude provoz na mostech v běžném režimu. Rekonstrukce pak bude pokračovat na jaře.

Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “Budou odstraněny živičné vrstvy a izolace, pryč půjde i mostní zábradlí a mosty dostanou vše nové. Také budou opraveny mostní římsy a mostní závěry. Celá ocelová konstrukce i spodní betonová konstrukce mostů bude otryskána a následně opatřena vhodnou ochranou. Ocel dostane protikorozní vrstvu, beton nové sanační omítky. Součástí rekonstrukce bude i repase ložisek a oprava veřejného osvětlení.”

Více než roční rekonstrukce bude stát téměř 72 milionů korun.

Radek Podstawka (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “85 procent bude financováno z evropských fondů, takže i proto jsme k té opravě přistoupili, protože z větší části to bude financovat Evropa.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy