Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Těrlické přehradě se částečně potopila loď, vytáhnout ji museli hasiči jeřábem

Tři hasičské jednotky se v neděli odpoledne zapojily do záchrany částečně potopené šestimetrové lodi v Těrlicku.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena pět minut před polednem. Na místo byly vyslány profesionální hasičské jednotky ze stanic v Havířově a Karviné a spolu s nimi i místní dobrovolní hasiči z Těrlicka.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo z prozatím nezjištěných příčin k potopení lodi Faeton Sport 630, zadní částí plavidlo “sedělo” na dně vodní nádrže. Hasiči vzhledem k drobnému úniku provozních náplní z lodi kontaktovali orgány životního prostředí a začali pracovat na vytažení stroje na břeh." 

Nejprve ohraničili prostor okolo lodi plovoucími sorpčními hady ze sorbentového kontejneru, aby zabránili rozšíření úniku na větší plochu. Poté byl nasazen automobilový jeřáb.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Zasahující hasiči loď uvázali, vyrovnali a ponorným elektrickým čerpadlem z ní vyčerpali vodu, aby snížili hmotnost. Následně bylo možné plavidlo vyzdvihnout a položit na břehu na připravený přívěs."

Sorpčními hady ohraničený “film” na vodní hladině jednotky zasypaly speciálním hydrofobním sorbentem a posbírali do připravených nádob, které budou odvezeny k ekologické likvidaci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy