Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Již poosmé se sjely výkonné automobily na závod Vrbenský vrch

Již poosmé se do Vrbna pod Pradědem sjeli špičkoví automobiloví závodníci na závod Vrbenský vrch. Ten se do podhůří Jeseníků opět vrátil po roční pauze, způsobené covidovou pandemií. Na start se postavilo na 90 silných automobilů.

Silnice z Vrbna do Andělské Hory byla uzavřená po celý víkend. V pátek se konaly tréninky a v sobotu a v neděli dva závody.

Petr Kopinec (ANO), starosta Vrbna pod Pradědem: „Jsme rádi, že takové závody se tady jedou. Je to po malé odmlce, díky covidu jsme museli posunout termín závodu."
Karolína Kopincová, Miss World Czech Republic 2020: „Já jsem se přijela hlavně podívat a nasát atmosféru, protože jsem se moc těšila. Já to mám ráda tak nějak od malička, tatínek mě k tomu vždycky vedl."
Jan Krkoška (ANO), náměstek hetjmana MS kraje: „Vrbenský vrch už je závod historický, který se tady jel už více jak osmkrát, kdy přiláká nejenom motoristické fanoušky, ale také celou řadu turistů, kteří se přijedou podívat na krásná auta."

Nestálé srpnové podnebí nakonec organizátorům přálo, závod se jel za slunečného počasí. Drobnou komplikací byl pouze noční sobotní déšť.

Aleš Gänsdorfer, promotér seriálu a ředitel závodů: „Co se týká Vrbna pod Pradědem, tak je to vlastně pátý podnik celého seriálu, který je vypsán na osm podniků. Jede se vlastně v celé České republice, ale jsou to mezinárodní mistrovství závodů automobilů do vrchu pro celou Střední Evropu Maverick Hill Climb Czech 2021.“

Martin Pleva, závodník a hlavní pořadatel závodu: „Myslím si, že závod se nám povedl, jezdci tady byli opravdu kvalitní. Na vítězství je tady několik adeptů, ale myslím si, že úplně tím největším je David Komárek.“

Tip Martina Plevy na konec vyšel. Český reprezentant David Komárek zvítězil v nedělním závodě, v sobotu měl více štěstí a vítězství strhl na svou stranu rakouský závodník Ferdinand Madrian.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy