Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hodokvas rytíře Kobylky patří každoročně k nejnavštěvovanějším akcím na hradě Sovinci

Hrad Sovinec po celý víkend voněl dobrým jídlem, řinčely i zbraně a zněly nástroje řemeslníků. Současně probíhaly i pravidelné prohlídky hradu. Konal se zde Hodokvas rytíře Kobylky.

Rytíř Kobylka, celým jménem Jan starší Kobylka z Kobylího, byl skutečnou postavou českých dějin. Byl to poslední český majitel hradu.

Michal Koutný, kastelán Sovince: „Název Hodokvas rytíře Kobylky – už to samotné evokuje veselí, jídlo, pití, dobrou zábavu, a to všechno právě tento víkend Sovinec nabízí."
Anketa, výrobci a prodejci: „Většinou berou ten hruškový frgál, ten je takový, to je klasika. Potom se hodně bere borůvka a nebo borůvka s tvarohem. Máme samozřejmě čistý tvaroh s hrozinkami, mák, povidlo, z ovocných potom malina nebo meruňka."
„Vaříme směs 80 arabicu a 20 robustu a je velice dobrá.“

Anketa, návštěvníci hradu: „Párky, klobásy, sekanou, chleba a tak.“

„Ukradená talčenka. Je fakt luxusní.“

„Měla jsem květák a kukuřici.“

Sokolníci, šermíři i divadla, to vše bylo k vidění na pátém hraním nádvoří. Celé dění na hradě doplňovali řemeslníci a šperkaři.

Monty, sokoník, Štramberk: „Máme raroha, máme poštolku, takže určitě si každý z vás najde něco, co by vás na těch dravcích mohlo zajímat.“

Jura Zbořil, skupina Alegros, Štramberk: „My jsme scénicko – historický šerm, to znamená, že hlavně divadlo. A co hrajeme, hlavně tak pohádky pro děti, což jsou nejvděčnější diváci.“

Anketa, výrobci a návštěvníci: „Zrovna drátuji korbel nebo takový větší hrnek třičtvrtělitrový."

„Koupil jsem si tu nějaké kameny, protože je sbírám.“

Akce na hradě pokračují dále. Již příští víkend zde proběhne Velký lukostřelecký turnaj a poslední srpnový víkend akce Tajemný hrad Sovinec.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy