Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na 20. ročník Borůvkových hodů přijely do Malé Morávky tisíce lidí

Malá Morávka v podhůří Pradědu se zbarvila do modra a počet jejích obyvatel se zněkolikanásobil. Může za to již dvacátý ročník Borůvkových hodů, které se po roční pauze opět do obce vrátily a přilákaly davy návštěvníků. K akci se rovněž připojilo 14 místních i okolních restaurací.

Borůvkové hody v Malé Morávce jsou svým rozsahem vlastně jakési Dny obce s organizací, kulturou a pestrým programem.

Ondřej Holub (nez.), starosta Malé Morávky: „Máme tady hygienické zázemí, máme sociální zázemí, máme tady vodu na umývání rukou, průběžně řešíme dezinfekci."

Boris Keka, mediální zástupce akce: „V obecním parku v Malé Morávce probíhá borůvkový jarmark, kde je nabídka nejrůznějšího zboží s borůvkovou tématikou, z borůvek, s borůvkami."


Velkým kladem 20. ročníku bylo zejména mnohem více míst, kde bylo možno si borůvky zakoupit. A návštěvníci toho ihned využili. Borůvky používají mnoha způsoby.

Anketa, návštěvníci Borůvkových hodů: „Buchty, knedlíky.“

„No většinou to jsou buchty."

„My to máme jako dárek.“

„Koláče nebo to mrazíme.“

„Na buchtu, hlavně na buchtu.“

Důležitou podmínkou pro úspěšné konání hodů je zejména zapojení místních restaurací.

Ondřej Holub (nez.), starosta Malé Morávky: „My bez restaurací bychom nebyli schopni dělat borůvkové hody z logiky věci, poněvadž někdo musí ty lidi obsloužit, uvařit jim, postarat se o ně."


Boris Keka, mediální zástupce akce: „Především se jedná o nabídku borůvkových jídel ve 14 letos restauracích, včetně restaurace na vysílači na Pradědu."


Josef Reis, restauratér: „Borůvkové knedlíky na 150 způsobů, palačinky s borůvkami, poháry s borůvkami, borůvkové pivo, borůvkový sen, to je náš domácí likér.“

Mezi restauracemi rozvážel zájemce bezplatný borůvkový autobus, děti i dospělí si mohli zasoutěžit o ceny sponzorů a MS kraje. Ten každoročně patří k největším podporovatelům Borůvkových hodů v Malé Morávce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy