Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezi Bohumínem a Dolní Lutyní havaroval tahač s návěsem, řidič je v ohrožení života v nemocnici

Na silnici I/67 mezi Bohumínem a Dolní Lutyní v pondělí podvečer havaroval tahač s návěsem. O nehodě informovala mluvčí PČR Zlatuše Viačková s tím, že dvaapadesátiletý řidič leží v nemocnici v ohrožení života.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Řidič polského kamionu DAF zatím z nezjištěných příčin sjel se soupravou mimo komunikaci a přední části tahače narazil do vzrostlých stromů." 

Silnice byla kvůli dopravní nehodě dočasně uzavřena. Dvaapadesátiletý řidič byl převezen do ostravské fakultní nemocnice. Podle lékařů je v ohrožení života. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Příčiny a okolnosti dopravní nehody šetří policisté Dopravního inspektorátu územního odboru Karviná."
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Do Skřečoně na silnici I/67 vyjely čtyři jednotky HZS MSK – ze stanic Bohumín, Karviná, Orlová a Ostrava-Zábřeh, odkud mj. přijel vyprošťovací speciál MB Actros Bizon a sorbentový kontejner. Hasiči nejprve museli zastavil proud nafty na okraji silnice – pomocí nasákavého sorbentu i sorpčního hada – a odtěžit zeminu s naftou a motorovým olejem přímo pod kamionem. Ze dvou propojených palivových nádrží kamionu (jedna byla poškozená) odčerpali do náhradních nádob kolem 600 litrů nafty. Využit byl také automobilový žebřík AZ 30 Atego z bohumínské stanice HZS MSK, z něhož museli hasiči odřezávat vzrostlý strom, ležící na návěsu, zlomený nárazem kamionu. Teprve pak se mohli pustit do vyproštění kamionu a srovnání tahače s návěsem z jedničky do roviny. To jim zabralo necelou hodinu. Pro havarovaný kamion si přijela polská odtahová služba. Šofér skončil v péči ZZS MSK a pak v nemocnici. Při obou vyprošťováních vyjely na místa nehod i hasičské automobilové jeřáby Demag/Terex – do Hlučína z opavské stanice HZS MSK a do Bohumína z karvinské stanice HZS MSK. Jejich služeb nemuseli hasiči nakonec využít."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy