Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Starší muž se zřítil z pětimetrového srázu v lese u Jablunkova, zdravotníci ho do nemocnice přepravili v kritickém stavu

V lese poblíž Jablunkova se ze zhruba pětimetrového srázu zřítil pětašedesátiletý muž. Nalezli jej svědci, kteří ihned začali s resuscitací a přivolali záchranáře. O události informoval mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl s tím, že operační středisko se o zraněném muži dozvědělo ve středu 8. září před šestnáctou hodinou. Na místo zamířil kromě týmu rychlé zdravotnické pomoci také vrtulník LZS Ostrava.

Muže, který uklouzl a zřítil se z přibližně pětimetrového srázu a narazil hlavou na kámen, nalezli svědci v bezvědomí. Muž navíc nedýchal, ihned jej proto začali resuscitovat. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři po svém příjezdu pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací - za pomoci léků a přístrojového vybavení se jim podařilo obnovit krevní oběh."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacientovi byla poskytnuta potřebná péče, týmy ZZS ošetřily rozsáhlé poranění hlavy, uložily jej do podtlakové matrace, zajistily krčním límcem a připravily k transportu. Před naložením do vrtulníku však u muže došlo opět k zástavě srdeční činnosti a byla nutná další resuscitace."

Záchranářům se muže opět úspěšně podařilo resuscitovat. V době předání na urgentním příjmu ostravské Fakultní nemocnice byl ale jeho stav kritický.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy