Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silný požár zachvátil rozestavěný rekreační objekt na Bruntálsku, škoda přesáhne 10 milionů korun

U požáru rozestavěného třípodlažního rekreačního objektu ve Václavově u Bruntálu, v místní části Horní Václavov, zasahovalo v noci na čtvrtek 9. září 2021 šest jednotek hasičů. O zásahu informoval mluvčí HZS MSK Petr Kůdela s tím, že předběžná odhadovaná škoda zřejmě přesáhne hranici 10 milionů korun. Nikdo nebyl zraněn.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Operační středisko hasičů bylo o požáru rekreačního objektu informováno dvě hodiny po středeční půlnoci. Na okraj Horního Václavova ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Bruntál a Rýmařov, společně s nimi čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Václavov u Bruntálu, Bruntál, Dolní Moravice a Břidličná. Byla využita i hasičská výšková technika – automobilová plošina AP 40 MB Econic Bumar ze stanice HZS MSK v Bruntálu." 

Rozestavěný objekt silně hořel, hasiči požár dostali pod kontrolu za tři hodiny, poté pokračovali v likvidaci jednotlivých ohnisek. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Vzhledem k tomu, že jde především o dřevěné a sendvičové konstrukce, může zde silně ohněm poškozený objekt pomalu dohořívat – pod kontrolou střídajících se jednotek hasičů – ještě několik hodin i dní. Jde naštěstí jen o slabé hoření uvnitř sendvičových stěn."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy