Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Recidivista se balkonem vloupal do přízemního bytu, jeho nájemníci ho začali pronásledovat

Airsoftovou zbraň se zásobníkem i s náboji odzcizil zloděj, který se balkónem vloupal do přízemního bytu ve Frýdku-Místku. Pachatele ale překvapila reakce nájemníků bytu. Ve chvíli, kdy zbraň bral, vstoupil do pokoje muž, který ihned zavolal své dva syny. Začala honička v ulicích města. Pachatel totiž mezi tím i se zbraní seskočil z balkónu a dal se na útěk.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "Starší 24letý muž vyskočil za mužem balkónovými dveřmi, jeho 19letý bratr vyběhl hlavním vchodem na ulici, kde si zastavil projíždějící vozidlo. Řidiči v krátkosti sdělil, k čemu došlo a prchajícího pachatele začali ve vozidle pronásledovat společně. Dle sdělení staršího bratra se měl pachatel po krátké době otočit a namířit na něj odcizenou zbraň se slovy “ stůj, nebo střelím“, poté se opět i se zbraní dal na útěk. Tohoto varování muž nedbal a rozeběhl se za ním opětovně. Zanedlouho vozidlo s mladším bratrem utíkající muže nadjelo a zkřížilo jim cestu cestu. Když měl pachatel uvidět brzdící vozidlo a z něj vysedající osobu, zpomalil. V tu dobu mu již ale na záda skočil 24letý muž a společně s bratrem zloděje drželi na zemi do doby příjezdu policistů."

Policisté následně lustrací zjistili, že pachatel má v rejstříku trestů několik záznamů. Převážně jde o majetkové trestné čeiny. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "35letý muž je v tuto chvíli stíhán vazebně a za výše uvedené jednání mu hrozí až osmiletý trest odnětí svobody."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy