Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

71letý muž na motorce narazil do auta před ním, po pádu ho usmrtilo nákladní auto v protisměru

Policisté vyšetřují smrtelnou nehodu motocyklisty, který zemřel ve čtvrtek 9. září 2021 u obce Bílá v Beskydech. Nehoda se stala na silnici I/56 po 16. hodině odpolední. Informaci potvrdil policejní mluvčí René Černohorský.

Dopravní nehoda se stala v místě Bílá-Hlavatá, Mezivodí. Starší muž cestoval na motocyklu Kawasaki ER-6F.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Deset minut před šestnáctou hodinou odpolední 9. září 2021 řídil 71letý muž z Frýdeckomístecka svůj motocykl tovární značky Kawasaki po silnici I/56 v katastru obce Bílá, a to ve směru na obec Horní Bečva, přičemž s největší pravděpodobností nedodržel bezpečnostní vzdálenost za před ním jedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Opel Corsa, který řídila 66letá žena z Ostravy a předním kolem motocyklu narazil do zadní části automobilu. Po střetu upadl motocyklista na vozovku a hlavou narazil do levé přední obliny nárazníku protijedoucího motorového vozidla tovární značky VW 7HC Kombi, které řídil 62letý muž slovenské národnosti.“ 
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na pomoc neprodleně vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy. Motocyklista, jehož identitu posádka ZZS v době zásahu neznala, nejevil po střetu žádné známky života. Zasahující lékař byl po příletu na místo nehody vysazen z vrtulníku pomocí palubního jeřábu. Zjistil však, že muž utrpěl zranění neslučitelná se životem a mohl již pouze konstatovat smrt. Další účastníci nehody nejevili žádné známky poranění a jejich ošetření nebylo zapotřebí."

Muž se dostal do cesty dodávkovému vozidlu VW Transporter, které ho smrtelně zranilo. Příčina nehody je předmětem vyšetřování, silnice musela být po nehodě uzavřena v obou směrech, policisté prováděli odklon dopravy.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na několik tisíc korun. Orientační dechová zkouška u řidičky osobního automobilu i u řidiče dodávkového vozu vyzněly negativně, u zemřelého muže byla nařízena soudní pitva ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných omamných, psychotropních a návykových látek či jedů. Celá tato tragická událost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku a rovněž ze strany frýdeckomísteckých kriminalistů."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy