Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

71letý muž na motorce narazil do auta před ním, po pádu ho usmrtilo nákladní auto v protisměru

Celý MS kraj |

Policisté vyšetřují smrtelnou nehodu motocyklisty, který zemřel ve čtvrtek 9. září 2021 u obce Bílá v Beskydech. Nehoda se stala na silnici I/56 po 16. hodině odpolední. Informaci potvrdil policejní mluvčí René Černohorský.

Dopravní nehoda se stala v místě Bílá-Hlavatá, Mezivodí. Starší muž cestoval na motocyklu Kawasaki ER-6F.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Deset minut před šestnáctou hodinou odpolední 9. září 2021 řídil 71letý muž z Frýdeckomístecka svůj motocykl tovární značky Kawasaki po silnici I/56 v katastru obce Bílá, a to ve směru na obec Horní Bečva, přičemž s největší pravděpodobností nedodržel bezpečnostní vzdálenost za před ním jedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Opel Corsa, který řídila 66letá žena z Ostravy a předním kolem motocyklu narazil do zadní části automobilu. Po střetu upadl motocyklista na vozovku a hlavou narazil do levé přední obliny nárazníku protijedoucího motorového vozidla tovární značky VW 7HC Kombi, které řídil 62letý muž slovenské národnosti.“ 
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na pomoc neprodleně vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy. Motocyklista, jehož identitu posádka ZZS v době zásahu neznala, nejevil po střetu žádné známky života. Zasahující lékař byl po příletu na místo nehody vysazen z vrtulníku pomocí palubního jeřábu. Zjistil však, že muž utrpěl zranění neslučitelná se životem a mohl již pouze konstatovat smrt. Další účastníci nehody nejevili žádné známky poranění a jejich ošetření nebylo zapotřebí."

Muž se dostal do cesty dodávkovému vozidlu VW Transporter, které ho smrtelně zranilo. Příčina nehody je předmětem vyšetřování, silnice musela být po nehodě uzavřena v obou směrech, policisté prováděli odklon dopravy.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na několik tisíc korun. Orientační dechová zkouška u řidičky osobního automobilu i u řidiče dodávkového vozu vyzněly negativně, u zemřelého muže byla nařízena soudní pitva ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných omamných, psychotropních a návykových látek či jedů. Celá tato tragická událost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku a rovněž ze strany frýdeckomísteckých kriminalistů."

Nahlásit chybu


K tématu

Záchranáři bojovali marně o život mladého motorkáře po nehodě v Českém Těšíně

14. srpna 2025 9:03 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Předjížděl, dostal smyk a havaroval. 23letý motorkář utrpěl po nehodě v Českém Těšíně těžká zranění. Okamžitě mu poskytli první pomoc svědci a o jeho život usilovně bojovali i přivolaní záchranáři. Bohužel marně a mladík na místě zemřel.

U Havířova zemřel po nehodě motorkář. Další se srazil s traktorem, který řídil mladistvý

22. září 2025 14:23 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Jeden mrtvý a tři zranění. Během neděle řešili záchranáři a policisté několik nehod motorkářů. Dva nabourali do aut a jeden do traktoru, který řídil 16letý mladík. Nehoda v Dolní Suché u Havířova skončila bohužel tragicky. Motorkář tady naboural do odbočujícího auta.

Motorkář vyletěl na Bruntálsku ze silnice a utrpěl těžká zranění

7. června 2026 9:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zřejmě nezvládl řízení a vylétl ze silnice. 34letý motorkář havaroval v sobotu odpoledne na Bruntálsku. Do nemocnice ho s vážnými zraněními přepravil vrtulník.


Slezská Ostrava nabídne pozemek pro hotel. Od zastupitelstva magistrátu má zelenou

Slezská Ostrava má zelenou pro svůj záměr prodat atraktivní pozemek v centru města na stavbu hotelu. Poté co tento záměr schválilo zastupitelstvo obvodu, posvětilo ho i zastupitelstvo města. Slezská chce aby kupec postavil na nábřeží Ostravice nejméně čtyřhvězdičkový hotel.

Ostravští letečtí záchranáři pomáhali ve Zlínském kraji u vážně zraněné ženy

Dnes 10:22 | Celý MS kraj | Anna Břenková

53letá žena si vážně zranila nohu v horách u Horní Bečvy. Kvůli nepřístupnému terénu byli na pomoc povolání ostravští letečtí záchranáři. Zraněnou ženu museli zajistit nejprve na bezpečnějším místě, než jí transportovali do nemocnice.

Nezodpovědní lidé často přebíhají silnice před spěchajícími sanitkami

Včera 12:52 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Sanitka jede k případu nebo veze pacienta do nemocnice. Má zapnuté majáky i sirénu. Najednou jí do cesty vběhne chodec, který chce například stihnout tramvaj nebo přeběhnout rychle na zelenou po přechodu. Takové chování je nezodpovědné. Upozorňují na něj Moravskoslezští záchranáři.

Akční dobové ukázky lidem přiblížily dobývání hradu Hukvaldy

Včera 10:57 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Mezi velmi oblíbené akce na hradech a tvrzích bývají rekonstrukce historických bitev. Svým návštěvníkům, je nabízí také hrad Hukvaldy, který ve skutečnosti nebyl nikdy vojensky dobyt.

Memorandum s krajem dává šanci kloboučnickým vilám

Včera 13:58 | Celý MS kraj | Petra Dorazilová

Rýsuje se koncept záchrany novojičínských Hückelových vil. Město a Moravskoslezský kraj uzavřeli memorandum o spolupráci při obnově těchto památkově chráněných objektů. Dohodli se, že jednu z vil dají k užívání Muzeu Novojičínska.

Veteránská Beskyd rallye Turzovka se zastavila i ve Frýdlantě nad Ostravicí

Včera 11:28 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Několika městy a obcemi regionu projela tradiční Beskyd rallye Turzovka. Lidé mohli vidět několik desítek pečlivě udržovaných automobilových veteránů.

Mapa přístupnosti pomáhá nejen handicapovaným. Ostrava je rozdělena podle 3 barev

27. července 2026 10:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava je jedním z měst, kde se mohou handicapovaní, ale i senioři se zhoršenou mobilitou nebo maminky s kočárky orientovat pomocí mapy přístupnosti. Mohou si tak dopředu zjistit, jestli vše zvládnou sami a anebo budou potřebovat pomoc.

Vagonovou výrobu dokumentují ve Studénce 70 let

Včera 9:42 | Studénka | Petra Dorazilová

Vagonářské muzeum ve Studénce zažívá svou sedmdesátou sezonu. Výročí svého otevření připomíná třeba vystavením zakládací listiny, dobových kronik nebo detailů z původní ředitelské vily.

MS kraj otevřel v Havířově nové Dětské centrum Pluto. Nabízí také sociálně aktivizační služby

Včera 14:20 | Havířov | Jana Lipowská

Moravskoslezský kraj dokončil výstavbu nového Dětského centra Pluto v Havířově. Moderní zařízení poskytuje zázemí dětem, které potřebují okamžitou pomoc. Nová budova nahradila původní objekt a svým uspořádáním se co nejvíce přibližuje běžnému rodinnému prostředí.

Adrenalin voda vzduch – setkání letadel a lodí na Slezské Hartě

27. července 2026 19:26 | Bruntál | Karel Soukop

Víkend plný adrenalinu, závodů a vůně leteckého benzínu prožili návštěvníci Razové u Slezské Harty. Pod názvem "Adrenalin drive Voda vzduch 2026" ho tady po loňské úspěšné premiéře opět pořádal místní Jach klub. Šlo o zcela nový koncept letní zábavy, zahrnující ukázky letadel, plachetnic a pohodovou atmosféru u vody.

Tesaři

Krnov Nástup: od 1. srpna 2026 od 40 000 Kč/měsíc

Hosté ve studiu: Martin Klepek, prorektor, Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

V Karviné roste Centrum podnikání, profesních a mezinárodních studií CEPIS

MS v para hokeji 2027, znovu v krajské metropoli, podpis memoranda o spolupráci

Ostrava se znovu stane světovým centrem para hokeje. Od 1. do 8. května 2027 bude hostit mistrovství světa, a to už počtvrté. Na přípravě šampionátu budou spolupracovat město, Moravskoslezský kraj a spolek Para Hockey Ostrava.

Štěrkovna opět s našlapaným programem, pořadatelé oznámili první jména na příští rok

27. července 2026 14:15 | Celý MS kraj | Michal Slonina

Chinaski, Koller, Nohavica nebo Cristovao – to je jen pár jmen z letošního programu festivalu Štěrkovna Open Music. Ten do Hlučína opět nalákal tisíce návštěvníků a jinak to nebude ani příští rok. Organizátoři už zveřejnili první interprety.

Muž se měl ukájet při sledování ženy a dítěte v Karviné. Policie hledá ženu i svědky

27. července 2026 11:10 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Měl sledovat ženu a její dcerku na hřišti a přitom se ukájet. Později měl maminku s holčičkou při procházce lesoparkem v Karviné sledovat i oslovit. Naštěstí dvojici pomohl náhodný svědek, který muže zahnal. Případem už se zabývají policisté, kteří hledají maminu, která to anonymně ohlásila na sociální síti a také další svědky.

Cizinka chtěla trvalý pobyt v Česku, koupila si falešnou jazykovou zkoušku

27. července 2026 9:35 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

150 tisíc korun dala za falešnou jazykovou zkoušku. Pak přišla žádat o trvalý pobyt v Česku. Cizinecké oddělení chtělo dokument ověřit a přišlo na podvod, který potvrdili ostravští cizinečtí policisté. Žena svého jednání lituje, ale teď jí hrozí až 3 roky vězení.

71letý muž na motorce narazil do auta před ním, po pádu ho usmrtilo nákladní auto v protisměru
Vydáno 9. září 2021 21:46, Celý MS kraj, Lukáš Zavadil
Policisté vyšetřují smrtelnou nehodu motocyklisty, který zemřel ve čtvrtek 9. září 2021 u obce Bílá v Beskydech. Nehoda se stala na silnici I/56 po 16. hodině odpolední. Informaci potvrdil policejní mluvčí René Černohorský.

ilustrační foto: ZZS MSK

Dopravní nehoda se stala v místě Bílá-Hlavatá, Mezivodí. Starší muž cestoval na motocyklu Kawasaki ER-6F.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Deset minut před šestnáctou hodinou odpolední 9. září 2021 řídil 71letý muž z Frýdeckomístecka svůj motocykl tovární značky Kawasaki po silnici I/56 v katastru obce Bílá, a to ve směru na obec Horní Bečva, přičemž s největší pravděpodobností nedodržel bezpečnostní vzdálenost za před ním jedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Opel Corsa, který řídila 66letá žena z Ostravy a předním kolem motocyklu narazil do zadní části automobilu. Po střetu upadl motocyklista na vozovku a hlavou narazil do levé přední obliny nárazníku protijedoucího motorového vozidla tovární značky VW 7HC Kombi, které řídil 62letý muž slovenské národnosti.“ 
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na pomoc neprodleně vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy. Motocyklista, jehož identitu posádka ZZS v době zásahu neznala, nejevil po střetu žádné známky života. Zasahující lékař byl po příletu na místo nehody vysazen z vrtulníku pomocí palubního jeřábu. Zjistil však, že muž utrpěl zranění neslučitelná se životem a mohl již pouze konstatovat smrt. Další účastníci nehody nejevili žádné známky poranění a jejich ošetření nebylo zapotřebí."

Muž se dostal do cesty dodávkovému vozidlu VW Transporter, které ho smrtelně zranilo. Příčina nehody je předmětem vyšetřování, silnice musela být po nehodě uzavřena v obou směrech, policisté prováděli odklon dopravy.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na několik tisíc korun. Orientační dechová zkouška u řidičky osobního automobilu i u řidiče dodávkového vozu vyzněly negativně, u zemřelého muže byla nařízena soudní pitva ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných omamných, psychotropních a návykových látek či jedů. Celá tato tragická událost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky ve Frýdku-Místku a rovněž ze strany frýdeckomísteckých kriminalistů."

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000027390/71lety-muz-na-motorce-narazil-do-auta-pred-nim-po-padu-ho-usmrtilo-nakladni-auto-v-protismeru