Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žhář z Bohumína přijal nabídku na doživotí, o život připravil 11 lidí

Žhář z Bohumína chce jít do vězení na doživotí. V pátek přijal nabídku trestu od státního zástupce. Loni v létě podpálil byt, ve kterém zrovna probíhala rodinná oslava. O život přišlo 11 lidí. Muž se přiznal k vraždě i obecnému ohrožení a chce se tak vyhnout veřejnému projednávání trestu.

Za zavřenými dveřmi Krajského soudu v Ostravě probíhalo jednání s mužem který má na svědomí 11 životů. Zatím nešlo o soud, ale o možnou dohodu o vině a trestu mezi státním zástupcem a obviněným. A pětapadesátiletý žhář se chce vyhnout veřejnému soudnímu jednání a chce jít rovnou do vězení na doživotí. Dohodu bude muset ale potvrdit ještě soud.

Milan Bernat, pozůstalý: "Proč to udělal? O to se mi jedná! Proč upálil nevinné lidi? Stále nás to trápí. V soudní síni teď s řekl, že tam v tu dobu neměli být."

Milan Bernat při požáru přišel o jedenáctiletou vnučku, syna a jeho přítelkyni. Poškozených přišlo na jednání jen pár. Většinou byli zastoupeni advokáty. S doživotím všichni souhlasí, ale nelíbí se jim, že se žhář vyhne veřejnému soudu.

Petr Kausta, zmocněnec poškozených: "Situace je pro ně tíživá. Proto tady nechtějí být. Za přijatelný trest požadují jedině doživotí. Nároky na odškodnění vyčíslili v řádech milionů korun."
Jaromír Parobek, zmocněnec poškozených: "Navíc nesouhlasí s uzavřením dohody. S uspokojením finančních nároků poškozených za psychickou či materiální újmu příliš nepočítám. Hlavně kvůli předpokládané délce trestu."

Požár panelového domu vypukl loni 8. srpna odpoledne. Motivem žhářského útoku byly podle žalobce spory v rodině. Obviněný nezvládl fakt, že ho opustila manželka a nastěhovala se do bytu, kde bydlel její syn s družkou a svým synem. Právě dveře tohoto bytu polil muž podle policie přineseným benzinem a zapálil. Požár se rychle šířil. V bytě bylo 15 lidí, konala se tam zrovna oslava narozenin.

Oheň v bytě připravil o život útočníkovu manželku, syna, vnuka a jeho matku. Zemřely i další dvě děti pozvané na oslavu. Dalších pět lidí zahynulo po pádu z okna, když se snažili plamenům uniknout. Čtyřem dalším se podařilo z bytu uniknout přes balkon.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy