Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Černá kostka, MUSEum+ nebo Koncertní sál a další. Kraj představí v Ostravě veřejnosti strategické projekty

Moravskoslezský kraj chystá další veřejné projednání strategických projektů. Tentokrát ve čtvrtek 23. září v Ostravě. Diskutovat se bude například o Černé kostce, záměrech MUSEUM+ nebo o ostravském Koncertním sále, na programu budou ale i další témata.

Moravskoslezský kraj naplánoval tři veřejná projednání strategických projektů. Čerpání miliard z evropského Fondu pro spravedlivou transformaci má regionu napomoci v důležité proměně, kterou nyní prochází. První veřejné projednání se uskutečnilo 1. září v Karviné, na další je veřejnost pozvána do Ostravy. Ve čtvrtek 23. září do jednací síně zastupitelstva na krajském úřadě.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Velmi mě potěšil zájem lidí z Karvinska o projekty, které se na tomto území připravují. Prvního veřejného projednání se na začátku září kromě médií zúčastnilo přes 40 lidí. Velká část z nich byla dokonce připravená, měli často velmi přesné a konkrétní dotazy, takže se z projednání nakonec stalo téměř tříhodinové intenzivní setkání."

Na veřejném projednání budou představeny projekty, které Regionální stálá konference Moravskoslezského kraje doporučila k zařazení do Operačního programu Spravedlivá transformace.

Nikola Birklenová, mluvčí MSK: "Diskutovat se bude o projektech s místním dopadem na Ostravsko, například o Černé kostce, Technologické a podnikatelské akademii nebo například o záměrech MUSEum+ či Koncertním sále Ostrava."

Veřejného projednání, které organizuje Moravskoslezský kraj, se zúčastní hejtman kraje Ivo Vondrák, 1. náměstek hejtmana pro průmysl a chytrý region Jakub Unucka a také primátor Ostravy Tomáš Macura.

Účastníci musí podle aktuálně platného vládního nařízení předložit potvrzení o provedeném očkování, prodělané nemoci či platný negativní test na COVID-19.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy