Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vietnamci žijící v Moravskoslezském kraji zvolili vedení svého spolku pro další pětiletku

Vietnamci žijící v Moravskoslezském kraji jsou spokojení se soužitím s českou většinovou společností. Chtějí dále utužovat dobré vztahy a propagovat zde více svou kulturu a zemi. Mezi prioritami je výuka vietnamštiny u svých dětí narozených v Česku. I to vyplynulo z jejich sobotního sjezdu.

4. sjezd Vietnamského spolku v MSK v Ostravě. Zdroj: TV Polar

Delegáti jednotlivých organizací vietnamské komunity v Moravskoslezském kraji se sešli v sobotu v Ostravě. Mezi hosty 4. sjezdu Vietnamců byli zástupci kraje i vietnamský velvyslanec. Pro nadcházející pětileté období bylo ve volbách potvrzeno celé dosavadní vedení, včetně předsedy spolku.

Hoang Chau, místopředseda Vietnamského spolku v MSK: “Dneska jsem znovu zvolili vedení Vietnamského spolku v MSK, včetně předsedy Tan Trinh. V našem plánu do nadcházejícího pětiletého období se budeme snažit navázat na dosavadní úspěchy. Co je ale důležité, musíme zahájit kurzy vietnamštiny pro naše děti, které se narodily v ČR.”
Vít Slováček, předseda výboru pro národnostní menšiny zastupitelstva MSK: “Vidíme, že na základních i středních školách přibývá studentů vietnamské národnostní menšiny, takže to propojení s tou většinou, která tady obývá dlouhodobě naše území, naši republiku, začíná být čím dál větší.”

Vietnamci žijící v ČR mají zájem o prohlubování dobrých vzájemných vztahů s českou společností. Mimo jiné u nás chtějí více propagovat svou tradiční kulturu.

Hoang Chau, místopředseda Vietnamského spolku v MSK: “Cítím, že vztahy mezi českým a vietnamským lidem jsou lepší a lepší. Potvrdilo se to například v době pandemie Covid-19. Všechny naše komunity pomáhaly ze všech sil.”

Sobotní sjezd byl spojen s tradičním Dnem dětí. Vietnamské děti si na něj mohly přivést své české kamarády.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy