Vietnamská komunita z MS kraje slavila nový rok

V Asii se neslaví příchod nového roku na Silvestra, ale podle lunárního kalendáře. Vietnamská komunita, která žije v Moravskoslezském kraji, se proto sešla o víkendu v Domě kultury v Ostravě, aby společně příchod nového roku oslavila. Podle čínského horoskopu končí vláda psa a začíná rok prasete.

Vietnamská komunita v Moravskoslezském kraji je velmi aktivní. Pravidelně se schází na nejrůznějších akcích, ale tou největší je každoročně oslava nového roku. Vietnamci slaví podle lunárního kalendáře a proto se sešli v předstihu už o víkendu. "Vy slavíte nový rok 1. 1. My sice taky, ale lunárního roku, což znamená, že to bude tento týden v úterý," vysvětluje předseda Vietnamského spolu MS kraje a Ostravy Thrin Tan.

Jednotlivé spolky si připravily bohatý program plný zajímavých vystoupení dětí i dospělých. K oslavám neodmyslitelně patří také hostina a v menu nesmí chybět novoroční čtvercový rýžový koláč, jehož tradice sahá daleko do minulosti. "To zelené zbarvení je způsobeno banánovými listy. Uvnitř najdete nedovařenou rýži, speciální žluté rýžové boby a nesmí chybět vepřové maso," popisuje výrobu moderátorka oslav Zuzana Duong.

Novoročních oslav se zúčastnila i řada hostů. Vietnamská komunita totiž spolupracuje s radnicemi ve městech i MS krajem. "Je hrozně prima, že přinášejí své tradice, svůj folklór a obohacují tím spektrum kultury a těch tradic, které v Ostravě jsou," uvádí náměstek primátora Ostravy Zbyněk Pražák.

Nastávající rok vepře bude podle tradičního horoskopu úspěšný. Přinese vlnu štěstí a bohatství.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků