Vietnamská komunita z MS kraje slavila nový rok

V Asii se neslaví příchod nového roku na Silvestra, ale podle lunárního kalendáře. Vietnamská komunita, která žije v Moravskoslezském kraji, se proto sešla o víkendu v Domě kultury v Ostravě, aby společně příchod nového roku oslavila. Podle čínského horoskopu končí vláda psa a začíná rok prasete.

Vietnamská komunita v Moravskoslezském kraji je velmi aktivní. Pravidelně se schází na nejrůznějších akcích, ale tou největší je každoročně oslava nového roku. Vietnamci slaví podle lunárního kalendáře a proto se sešli v předstihu už o víkendu. "Vy slavíte nový rok 1. 1. My sice taky, ale lunárního roku, což znamená, že to bude tento týden v úterý," vysvětluje předseda Vietnamského spolu MS kraje a Ostravy Thrin Tan.

Jednotlivé spolky si připravily bohatý program plný zajímavých vystoupení dětí i dospělých. K oslavám neodmyslitelně patří také hostina a v menu nesmí chybět novoroční čtvercový rýžový koláč, jehož tradice sahá daleko do minulosti. "To zelené zbarvení je způsobeno banánovými listy. Uvnitř najdete nedovařenou rýži, speciální žluté rýžové boby a nesmí chybět vepřové maso," popisuje výrobu moderátorka oslav Zuzana Duong.

Novoročních oslav se zúčastnila i řada hostů. Vietnamská komunita totiž spolupracuje s radnicemi ve městech i MS krajem. "Je hrozně prima, že přinášejí své tradice, svůj folklór a obohacují tím spektrum kultury a těch tradic, které v Ostravě jsou," uvádí náměstek primátora Ostravy Zbyněk Pražák.

Nastávající rok vepře bude podle tradičního horoskopu úspěšný. Přinese vlnu štěstí a bohatství.
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 18.10. 22:49
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 22:49
Celý MS kraj, Městský úřad Jablunkov

Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

22.10. 18:00 - 18.10. 22:49
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu