Reklama

Vietnamská komunita z MS kraje slavila nový rok

V Asii se neslaví příchod nového roku na Silvestra, ale podle lunárního kalendáře. Vietnamská komunita, která žije v Moravskoslezském kraji, se proto sešla o víkendu v Domě kultury v Ostravě, aby společně příchod nového roku oslavila. Podle čínského horoskopu končí vláda psa a začíná rok prasete.

Stáhnout video
Reklama

Vietnamská komunita v Moravskoslezském kraji je velmi aktivní. Pravidelně se schází na nejrůznějších akcích, ale tou největší je každoročně oslava nového roku. Vietnamci slaví podle lunárního kalendáře a proto se sešli v předstihu už o víkendu. "Vy slavíte nový rok 1. 1. My sice taky, ale lunárního roku, což znamená, že to bude tento týden v úterý," vysvětluje předseda Vietnamského spolu MS kraje a Ostravy Thrin Tan.

Jednotlivé spolky si připravily bohatý program plný zajímavých vystoupení dětí i dospělých. K oslavám neodmyslitelně patří také hostina a v menu nesmí chybět novoroční čtvercový rýžový koláč, jehož tradice sahá daleko do minulosti. "To zelené zbarvení je způsobeno banánovými listy. Uvnitř najdete nedovařenou rýži, speciální žluté rýžové boby a nesmí chybět vepřové maso," popisuje výrobu moderátorka oslav Zuzana Duong.

Novoročních oslav se zúčastnila i řada hostů. Vietnamská komunita totiž spolupracuje s radnicemi ve městech i MS krajem. "Je hrozně prima, že přinášejí své tradice, svůj folklór a obohacují tím spektrum kultury a těch tradic, které v Ostravě jsou," uvádí náměstek primátora Ostravy Zbyněk Pražák.

Nastávající rok vepře bude podle tradičního horoskopu úspěšný. Přinese vlnu štěstí a bohatství.

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Work Service Czech s.r.o.
Opava
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

ELKOPLAST CZ, s.r.o.
Bruntál
od 16 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu