Reklama

Vietnamská komunita z MS kraje slavila nový rok

V Asii se neslaví příchod nového roku na Silvestra, ale podle lunárního kalendáře. Vietnamská komunita, která žije v Moravskoslezském kraji, se proto sešla o víkendu v Domě kultury v Ostravě, aby společně příchod nového roku oslavila. Podle čínského horoskopu končí vláda psa a začíná rok prasete.

Reklama

Vietnamská komunita v Moravskoslezském kraji je velmi aktivní. Pravidelně se schází na nejrůznějších akcích, ale tou největší je každoročně oslava nového roku. Vietnamci slaví podle lunárního kalendáře a proto se sešli v předstihu už o víkendu. "Vy slavíte nový rok 1. 1. My sice taky, ale lunárního roku, což znamená, že to bude tento týden v úterý," vysvětluje předseda Vietnamského spolu MS kraje a Ostravy Thrin Tan.

Jednotlivé spolky si připravily bohatý program plný zajímavých vystoupení dětí i dospělých. K oslavám neodmyslitelně patří také hostina a v menu nesmí chybět novoroční čtvercový rýžový koláč, jehož tradice sahá daleko do minulosti. "To zelené zbarvení je způsobeno banánovými listy. Uvnitř najdete nedovařenou rýži, speciální žluté rýžové boby a nesmí chybět vepřové maso," popisuje výrobu moderátorka oslav Zuzana Duong.

Novoročních oslav se zúčastnila i řada hostů. Vietnamská komunita totiž spolupracuje s radnicemi ve městech i MS krajem. "Je hrozně prima, že přinášejí své tradice, svůj folklór a obohacují tím spektrum kultury a těch tradic, které v Ostravě jsou," uvádí náměstek primátora Ostravy Zbyněk Pražák.

Nastávající rok vepře bude podle tradičního horoskopu úspěšný. Přinese vlnu štěstí a bohatství.
Festival LETNÍ ŠAPITÓ 2019: Skleněný zvěřinec / představení

Dnes 19:30 - 20:32
Celý MS kraj, Štěrkovna Hlučín

Sportovcům na dětech záleží! /Akce v Kozlovicích

23.06. 15:00 - 16.06. 20:32
Celý MS kraj, areál sportu v Kozlovicích u Přerova

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

SUNGWOO HITECH s.r.o.
Ostrava-město
od 80 000 Kč

Detail

HONG ZHAN s.r.o.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu