Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vietnamská komunita z MS kraje slavila nový rok

V Asii se neslaví příchod nového roku na Silvestra, ale podle lunárního kalendáře. Vietnamská komunita, která žije v Moravskoslezském kraji, se proto sešla o víkendu v Domě kultury v Ostravě, aby společně příchod nového roku oslavila. Podle čínského horoskopu končí vláda psa a začíná rok prasete.

Vietnamská komunita v Moravskoslezském kraji je velmi aktivní. Pravidelně se schází na nejrůznějších akcích, ale tou největší je každoročně oslava nového roku. Vietnamci slaví podle lunárního kalendáře a proto se sešli v předstihu už o víkendu. "Vy slavíte nový rok 1. 1. My sice taky, ale lunárního roku, což znamená, že to bude tento týden v úterý," vysvětluje předseda Vietnamského spolu MS kraje a Ostravy Thrin Tan.

Jednotlivé spolky si připravily bohatý program plný zajímavých vystoupení dětí i dospělých. K oslavám neodmyslitelně patří také hostina a v menu nesmí chybět novoroční čtvercový rýžový koláč, jehož tradice sahá daleko do minulosti. "To zelené zbarvení je způsobeno banánovými listy. Uvnitř najdete nedovařenou rýži, speciální žluté rýžové boby a nesmí chybět vepřové maso," popisuje výrobu moderátorka oslav Zuzana Duong.

Novoročních oslav se zúčastnila i řada hostů. Vietnamská komunita totiž spolupracuje s radnicemi ve městech i MS krajem. "Je hrozně prima, že přinášejí své tradice, svůj folklór a obohacují tím spektrum kultury a těch tradic, které v Ostravě jsou," uvádí náměstek primátora Ostravy Zbyněk Pražák.

Nastávající rok vepře bude podle tradičního horoskopu úspěšný. Přinese vlnu štěstí a bohatství.

Nahlásit chybu


K tématu
ALGON, a.s. - pracoviště
Staré Město
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 13 860 do 15 015 Kč/měsíc

Detail